Agnello Dekoma

Agnello Dekoma

  • Autor: ut
  • 17 lut 2020 13:03 (aktualizacja: 19 lut 2020 08:58)

Nowe kolekcje tkanin 2020 na targach Heimtextil we Frankfurcie

Jakie trendy są obecnie szczególnie istotne w świecie tekstyliów? Nowe kolekcje pokazują w jakim kierunku biegną te wzornicze poszukiwania, jakich estetycznych i funkcjonalnych walorów poszukujemy wybierając tkaniny meblowe i dekoracyjne.

Heimtextil to największe globalne targi poświęcone tekstyliom domowym i kontraktowym. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach 7-10 stycznia i była pierwszą targową imprezą związaną z wyposażeniem wnętrz w roku, imprezą pokazującą nastroje rynkowe i prognozującą nowe trendy. Wzornictwo tkanin zawsze pozostaje w silnym związku z pomysłami projektantów wnętrz, architektów, ale także z modą odzieżową, grafiką tradycyjną i komputerową czy szeroko pojętym stylem życia. Łatwo dostrzec wzajemne wpływy, związki, kreatywną interpretację tych samych idei.

Tkaniny IRL
Frankfurckie targi żartobliwie zapewniają swoich gości, że tkanin nie da się poczuć on-line. Temu sensualnemu kontaktowi z tekstyliami służą m. in. wystawy Trends Heimtextil, które w formie rozbudowanych, trójwymiarowych instalacji prezentują produkty, trendy, konteksty stosowania tkanin w różnego rodzaju wnętrzach. Z oferty Dekomy wybrano 13 tkanin, m. in. Walt, Straton, Gustav, Eleni, Sandro, Chao i Guerini. Stały się one częścią 5 instalacji: Maximum Glam, Pure Spiritual, Active Urban, Heritage Lux i Multi-Local . Te hasła, wraz z głównym motto targów „Where I Belong”, mają odzwierciedlać takie globalne zjawiska jak poszukiwanie kontaktu z naturą, rozwój duchowy, kulturowa różnorodność i elastyczność czy pragnienie multisensorycznych doznań.
Dekoma tworząc swoje targowe stoisko – jedne z największych (niemal 100m2) i najbardziej wyróżniających się swoją architekturą wśród polskich firm – również postawiła na niekonwencjonalne formy prezentacji tkanin. Uwagę zwracały pokryte tkaninami klosze lamp tworzące swego rodzaju świetlną instalację oraz geometryczne parawany, którym towarzyszyły żywe rośliny.

Przytulanki
Wśród propozycji wystawców bardzo obszernie reprezentowane były tkaniny o bogatych, haptycznych strukturach: sztuczne futra, boucle, żakardy, welury. Dekoma wpisuje się w ten nurt – zwłaszcza ze swoimi dwiema propozycjami: Agnello i Mellow. Agnello to sztuczne futro o strukturze przypominającej, gęste, mięsiste, nieco szorstkie owcze runo. Charakteryzuje się supełkowym splotem boucle, wysoką gramaturą i odpornością na ścieranie. Dostępne jest w 10 stonowanych kolorach, inspirowanych naturalnymi barwami wełny. Z kolei Mellow to tkanina tapicerska o strukturze futra z królika. Jest to odważna propozycja, zastosowana na meble będzie stanowiła mocny punkt każdej aranżacji. Mellow jest dostępny w 3 kolorach - kremowym, szarym i różowym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ