Jednym ze spadkobierców tradycji swarzędzkiego meblarstwa jest firma Swarzędz Home. Fot. Swarzędz Home

Jednym ze spadkobierców tradycji swarzędzkiego meblarstwa jest firma Swarzędz Home. Fot. Swarzędz Home

  • Autor: bm
  • 22 wrz 2017 11:50 (aktualizacja: 22 wrz 2017 11:56)

Nowe meble skrzyniowe Swarzędz Home

Łóżko Essence to jeden z najchętniej wybieranych przez klientów Swarzędz Home modeli. Obecnie do kolekcji projektowanej przez Jacka Mikołajczaka dołączyły meble skrzyniowe, które pozwolą urządzić sypialnię w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Producent: Swarzędz Home

Essence to, jak sama nazwa wskazuje, kolekcja mebli o prostej, oszczędnej w środkach wyrazu formie. Szafki nocne, konsola i komody w trzech rozmiarach do wcześniej stworzonego łóżka nawiązują m. in. złagodzonymi kształtami kantów. Ten charakterystyczny element, który tworzą zaokrąglone na jednym krańcu fronty szuflad, mimo wizualnej prostoty jest niezwykle wymagający technologicznie. Osiągnięcie idealnej formy to kwestia ogromnej precyzji i doświadczenia w obróbce forniru. Kolejne wspólne dla kolekcji cechy to kształt nóżek oraz eliminacja zbędnych detali. Nawet niewielkie metalowe uchwyty nie zakłócają delikatnej i harmonijnej formy tych mebli, a wręcz ją podkreślają.

Szafka nocna to niewielki wolno stojący mebelek na wysokich nóżkach z pojedynczą szufladką. Poza sypialnią można ja zastosować np. jako postument pod lampę lub pomocnik przy niskich sofach. Konsola świetnie sprawdzi się zarówno w niezbyt przestronnej sypialni, jak i w stosunkowo wąskim przedpokoju. Może też pełnić funkcję małego biurka. Świetnie będzie wyglądać w duecie z modnym, dużym okrągłym lustrem. Komoda wysoka to klasyczna bieliźniarka, niska sprawdzi się w niedużej sypialni, także mansardowej. Wreszcie szeroka komoda to mebel, który łączy klasyczne piękno proporcji z funkcją przechowywania w pojemnych szufladach, dzięki czemu może być wykorzystana także w salonie czy jadalni.

Meble z kolekcji dostępne są w trzech standardowych wybarwieniach proponowanych przez Swarzędz Home: dąb natur, dąb amber i dąb chocolate. Jako opcja możliwe jest wykonanie górnych blatów szafek, konsoli i komód z kamienia. Dzięki temu meble są bardziej trwałe i nawiązują do najnowszych światowych trendów, a także rozwiązań stosowanych przez dawnych stolarzy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ