Fot. Nolte Kuchen

Fot. Nolte Kuchen

  • Autor: ut
  • 14 lut 2020 22:19 (aktualizacja: 29 lut 2020 09:49)

Nowoczesna kuchnia. Oferta czołowych europejskich producentów wyznacza trendy

Nowoczesne kuchnie błyszczą w tle salonów. Zabudowy meblowe oferowane przez czołowych europejskich producentów zachwycają nie tylko pięknym wzornictwem, ale i wysoką funkcjonalnością, ukrytą za eleganckimi frontami.

Współczesna kuchnia, poza swymi podstawowymi funkcjami, pełni dziś rolę reprezentacyjną, będąc znaczącym tłem dla salonowej aranżacji. Dlatego kuchenna zabudowa meblowa powinna wtapiać się w wystrój całej części dziennej, stanowiąc spójną stylistycznie całość. Jak to zrobić najlepiej wiedzą renomowani producenci mebli kuchennych. To oni dyktują trendy, wyznaczając nowe kierunki w urządzaniu. Oferują rozwiązania konceptualne, oparte na innowacyjnych funkcjonalnościach i materiałach zarezerwowanych do tej pory dla pomieszczeń o reprezentacyjnym charakterze.

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim przestrzeń otwarta. Stąd zabudowa meblowa powinna być oparta na przejrzystej kompozycji przestrzennej. Główną rolę zazwyczaj odgrywa tu wyspa (ew. półwysep). Wyeksponowana na tle wysokiej zabudowy stanowi centrum kuchennych prac. Wyposażona w komfortowy blat, płytę grzewczą z okapem oraz zlewozmywak z baterią jest miejscem przygotowywania codziennych posiłków, także w gronie bliskich i znajomych. Z kolei zespół szaf wysokich stanowi strefę magazynowania, gdzie dzięki praktycznym akcesoriom meblowym, możemy przechowywać w porządku nie tylko zapasy, ale i wszystkie kuchenne utensylia.

Nobilitowana do rangi salonu kuchnia zachwyca jednak nie tyle funkcjonalnym układem brył, co urokiem użytych na fronty i blaty materiałów. Naturalny fornir, gładkie lakierowane powierzchnie połączone z rysunkiem kamienia czy betonem, tworzą nietuzinkowe kompozycje, które każdorazowo zapraszają do świata sensorycznych doznań. Ciemna, stonowana kolorystyka oraz modne matowe wykończenie dodają meblom ekstrawagancji. Przełamują ją lekkie panele i metalowe półki o ażurowej konstrukcji. Ergonomia bez kompromisów oraz inteligentne rozwiązania wewnątrz szafek przesądzają o nowoczesnym charakterze całej kuchni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ