Nowości Raumplus z targów IMM w Kolonii

Nowości Raumplus z targów IMM w Kolonii

  • Autor: ut
  • 17 lut 2020 13:38 (aktualizacja: 17 lut 2020 15:41)

Nowości Raumplus z targów IMM w Kolonii

W trakcie styczniowych IMM w Kolonii firma Raumplus tradycyjnie zaprezentowała nowości oraz innowacje, dzięki którym systemy marki będą jeszcze bardziej przyjazne dla użytkowników oraz środowiska naturalnego.

Na stanowisku Raumplus po raz pierwszy pokazany został prototyp systemu półek Creo Solitaire. Regał charakteryzuje się wąskimi aluminiowymi profilami, które tworzą ramy dla całego wnętrza. Półki wykonane są z płyty laminowanej lub szkła. W modelu instalowane są również szuflady oraz szafki. Z kolei aluminiowe profile wykończone są elegancką anodą o satynowej powierzchni. Creo Solitaire jest konfigurowany indywidualnie i ma uniwersalne przeznaczenie – podobnie jak większość systemów do przechowywania marki.

Kolejną premierą na IMM był nowy rodzaj drzwi uchylnych RPE skonstruowanych na bazie aluminiowej ramy. Nowość daje możliwość uzyskania skrzydła o większych wymiarach względem podobnego systemy RPS. Maksymalna waga drzwi RPE wynosi 30 kg, a maksymalna wysokość 300 cm. Większość aluminiowego profilu znajduje się wewnątrz drzwi, co daje efekt jednolitej powierzchni frontów. Aluminiowy profil anodowany jest w kolorze brązowym, czarnym lub srebrnym. W profilu zagłębiony został również wygodny uchwyt.

Raumplus z myślą o ochronie zasobów naturalnych poszukuje rozwiązań w duchu zasad zrównoważonego rozwoju. Dlatego na targach marka zaprezentowała regał Legno, wyprodukowany z płyt ze zmielonych łodyg kukurydzy. Tego rodzaju ekologiczne płyty są dostępne w grubości 19 i 25 mm i mają te same parametry techniczne co standardowe drewniane płyty kompozytowe. W systemie Legno wprowadzono również nowego rodzaju uchwyty do drzwi uchylnych. Są one dostępne w formie metalowych listew o długości 120 cm lub długości odpowiadającej maksymalnej wysokości skrzydła, czyli 214,1 cm. W obu wersjach uchwyt wykończony jest anodą w kolorze brązowym, czarnym lub srebrnym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ