Fot. Rejs

Fot. Rejs

  • Autor: ut
  • 12 lut 2020 10:55

Nowy sposób na segregację

Nowy system pojemników do szuflad Slim Box marki Rejs z innowacyjnym elektrycznym systemem wspomagania ruchu Hailo.

Na pytanie „Co stanowi największą trudność w segregacji odpadów w domu?” większość osób wcale nie odpowiada: „poprawna selekcja śmieci” czy „oddzielanie elementów wykonanych z różnych materiałów”. Najczęściej problem mamy z… wydzieleniem miejsca na śmieci i z utrzymaniem go w czystości. Trudność ta pojawia się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, gdzie zwyczajnie nie ma dość wolnej przestrzeni na ustawienie kilku koszy, ale nie tylko. Kłopot z organizacją nierzadko mają również właściciele kuchni całkiem sporych.
- Problemy z segregacją wynikają z kilku względów. Niby wszyscy wiemy, że odpady dzieli się na te suche i mokre, na komunalne, plastik, metal, szkło, papier i elektrośmieci, ale w praktyce bywa, że zastanawiamy się do którego kosza powinien lądować np. paragon. Podobnie – choć mamy w domu kilka pojemników na odpady, to ich ciągle ustawianie i utrzymanie w ładzie bywa kłopotliwe. Często nie mieszczą się w jednej szafce, a jeśli nawet – mamy utrudniony dostęp do tych położonych w głębi. Lub też ustawiamy je np. przy drzwiach i wciąż narzekamy na nieporządek i nieestetyczny wygląd. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS.
Jak więc zorganizować w domowej kuchni miejsce na odpady? Rozwiązań jest całkiem sporo. Pomocne są zwłaszcza funkcjonalne akcesoria meblowe, które pozwolą schować wszystkie kosze w jednej szafce lub szufladzie, a jednocześnie, dostosować system do potrzeb użytkownika.
- Wybierając systemy do segregacji odpadów REJS, to użytkownik wybiera liczbę i pojemność koszy. Na odpady, których generuje mniej np. szkło może wybrać mniejszy pojemnik, a na te, których pojawia się więcej – większy. Podobnie wybrać może system jezdny, który mu najbardziej odpowiada i wiele innych elementów. – wyjaśnia Damian Rybak.

Wśród oferowanych rozwiązań, znaleźć można m.in. nowe, bo dostępne w sprzedaży od końca stycznia 2020 r. szuflady Slim Box marki REJS z pojemnikami na odpady. System występuje w 2 rozmiarach – o szerokości 60 i 80 mm i 4 wariantach – o zróżnicowanej pojemności koszy. Wszystkie utrzymane są w modnym grafitowym kolorze. Stabilne prowadnice oferują ładowność do 25 kg, a cienkie boki szuflad – optymalne wykorzystanie miejsca w szafce.
Uzupełnieniem systemu jest pokrywa, która z jednej strony może służyć jako dodatkowa półka, a z drugiej – zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem.

Komfortowym uzupełnieniem szuflad z pojemnikami Slim Box są systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania. Do wyboru mamy tu znane już Servo Drive Blum i Easys Hettich, bądź nowy, opracowany przez niemieckich specjalistów Hailo Libero 2.0.
Systemy te doskonale sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy przygotowując posiłki mamy zajęte lub brudne obie ręce i nie możemy otworzyć frontu bez jego ubrudzenia, odkładania trzymanych przedmiotów, lub wręcz proszenia kogoś o pomoc. Dzięki nim, aby otworzyć nawet mocno obciążoną szufladę wystarczy delikatnie nacisnąć front kolanem czy stopą – w przypadku Servo Drive i Easys, lub – w przypadku Hailo – przesunąć stopą w okolicach czujnika ruchu zlokalizowanego w wieńcu dolnym. System Hailo umożliwia również otwieranie szuflady za pomocą pilota lub odpowiedniej aplikacji w telefonie (Hailo Smart-Phone „Hailo Connect” dla Androida i IOS).
- Dzięki Hailo, po wykryciu ruchu przez czujnik, szuflada wysunie się bezszelestnie z regulowaną, odpowiednią siłą. Inteligentne sterowanie sprawia, że w przypadku napotkania przeszkody ruch zostanie wstrzymany. Hailo przeznaczony jest do standardowych szafek o szerokości od 300 mm do 1200 mm, w których szuflady mocowane są do dna korpusu. To urządzenie niskonapięciowe (wejście 5 V), wyposażone w gniazdo Micro-USB, które zasila się za pomocą standardowej ładowarki do telefonu komórkowego. Jego montaż jest bardzo prosty, można go również rozbudowywać o kolejne funkcje. – wyjaśnia Damian Rybak.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ