Fot. Rejs

Fot. Rejs

  • Autor: ut
  • 16 sty 2020 08:33 (aktualizacja: 16 sty 2020 09:18)

Ociekarka do naczyń ważnym komponentem kuchennej zabudowy?

Ociekarka to drobniejszy, a jednak nie mniej ważne element wyposażenia. Nowoczesne modele można wkomponować w szuflady.

Do najpopularniejszych typów ociekarek należy zaliczyć te stojące na blacie i przeznaczone do schowania w szafce górnej – jedno lub dwupoziomowe. Obejmują one półki płaskie np. na kubki i szklanki, jak też odpowiednio wyprofilowane na talerze różnych rozmiarów. Ich uzupełnieniem są specjalne pojemniki na sztućce, a także zawieszki na większe kuchenne akcesoria np. chochle.
Oferta obejmuje również i „mniej standardowe” rozwiązania. Rosnącą popularnością cieszy się dla przykładu szuflada Multi marki Rejs wyposażona w odpowiednio wyprofilowaną ociekarkę z łatwą do wyjęcia i umycia tacką. To propozycja przede wszystkich dla tych, którzy z różnych względów nie przepadają za umiejscowieniem suszarek w szafkach górnych, lub też w ogóle takowych nie posiadają, a jednocześnie nie chcą stawiać ociekarki na blacie.

- Pomysłów na ociekarkę do naczyń – a dokładniej na jej formę i umiejscowienie, jest wiele. Niektórzy lubią mieć ją pod ręką – stojącą na blacie lub zawieszoną na relingu – nawet jeśli będzie doskonale widoczna. Inni zdecydowanie wolą ją ukryć przed oczami gości i schować w górnej szafce lub… w szufladzie. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy Rejs. - Także pod względem wzorniczym opcji jest mnóstwo. Do wyboru mamy minimalistyczne modele chromowane i wykonane ze stali nierdzewnej, a także pasujące np. do aranżacji rustykalnej czy skandynawskiej ociekarki bambusowe i drewniane. – dodaje.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ