Ręczna okleiniarka Conturo firmy Festool. Fot. Festool

Ręczna okleiniarka Conturo firmy Festool. Fot. Festool

  • Autor: mg
  • 13 lut 2017 10:43 (aktualizacja: 13 lut 2017 11:10)

Ręczna okleiniarka do obrzeży

„Conturo” to pierwsza mobilna okleiniarka obrzeży z unikalnym systemem patronów z klejem. Przy pomocy ręcznej okleiniarki marki Festool można tworzyć idealne krawędzie. Prostota jej obsługi zapewnia doskonałe rezultaty zarówno na elementach prostych, jak i bardziej złożonych kształtach.

Producent: Festool

Okleiniarka „Conturo” sprawdza się przy produkcji małych serii oraz mebli na indywidualne zamówienia, które wymagają szybkiego przyklejenia wysokiej jakości obrzeży na elementach wypukłych, wklęsłych lub zaciętych pod skosem. 

To idealne rozwiązanie służące do nakładania obrzeży na krawędzie proste, promienie wklęsłe i wypukłe w zakresie do 50 mm (wklęsłe) i od 30 mm wzwyż (wypukłe) oraz wewnętrzne kąty. Nakładanie obrzeża o wysokości od 18 mm do 65 mm i grubości od 0,5 mm do 3 mm (w zależności od materiału) jest procesem łatwym i szybkim. Możliwe jest również zamontowanie okleiniarki „KA 65” do stolika i klejenie obrzeży na materiał zacięty pod kątem w zakresie 0-45°.

Festool wyposażył swoją okleiniarkę „Conturo” w unikalny system aplikacji kleju, który pozwala na klejenie obrzeży wykonanych z drewna, plastiku czy melaminy. Klej nanoszony jest dokładnie i w sposób liniowy na obrzeże poprzez dyszę, co gwarantuje pewne mocowanie. Ilość kleju jest dostosowywana automatycznie do aktualnej wysokości obrzeża. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz, który dostarcza najważniejszych informacji na temat: temperatury, prędkości posuwu oraz na ile metrów obrzeża wystarczy kleju. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ