System Push to open Silent. Fot. Hettich

System Push to open Silent. Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 01 cze 2018 11:25

System bezuchwytowy do szuflad drewnianych

Producenci mebli kuchennych oczekują nowych rozwiązań do szuflad drewnianych, dzięki którym mogliby proponować klientom meble z frontami bez uchwytów.

Nowa prowadnica Quadro 4D z funkcją Push to open Silent zapewnia komfort użytkowania mebli drewnianych w zupełnie innym wymiarze. Można podziwiać ją za lekką pracę szuflad bez uchwytów. Klientom spodoba się także szybkość montażu i bardzo precyzyjna a zarazem łatwa regulacja bez konieczności użycia narzędzi. Prowadnica Quadro stosowana jest np. w systemie szuflad InnoTech Atira. System ten oferuje kompletny zestaw do stworzenia komfortowej szuflady na bazie metalowej oskrzyni.

Jeśli jednak producent mebli woli sam konstruować szuflady, wykorzystując drewno lub płytę, a chciałby jedynie by taką oskrzynię zamontować na nowoczesnych prowadnicach?

"Na rynku jest wiele prowadnic do szuflad drewnianych, ale dopiero prowadnica Quadro 4D oferuje tak wiele udogodnień" - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich. - Zaczynając od prostego montażu, przez wysoką jakość wykonania, gwarantującą wyjątkową stabilność pionową i poziomą szuflady, precyzyjną regulację w 4 płaszczyznach aż po doskonałą amortyzację i ciche domykanie. Specjalna geometria profili Quadro zapewnia zachowanie toru i wysoką stabilność kierunkową. Ale to nie wszystko. W tym roku dołożyliśmy kolejną oczekiwaną innowację: prowadnicę Quadro 4D montowaną w szufladach drewnianych można doposażyć w funkcję Push to open Silent. To znaczy, że szuflada może nie posiadać uchwytów, a będzie można ją otworzyć przez lekkie naciśnięcie frontu. Nie ma tu żadnej elektryki! Delikatne pchnięcie wystarczy, aby zamknęła się lekko i praktycznie bezgłośnie. Wszystko działa mechanicznie, a cały mechanizm Push to open Silent wpinany jest w prowadnicę bez użycia narzędzi. Całość jest zupełnie niewidoczna, dyskretnie ukryta pod szufladą.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ