System drzwi S1200 firmy Raumplus. Fot. Raumplus

System drzwi S1200 firmy Raumplus. Fot. Raumplus

  • Autor: mg
  • 12 kwi 2018 09:42 (aktualizacja: 13 kwi 2018 09:06)

System przesuwny do małych wnętrz

Drzwi "S1200" zyskały nową wersję, przeznaczoną do niewielkich pomieszczeń. Wyróżnia je nietypowy sposób otwierania. Część skrzydeł składana jest w harmonijkę, a pozostałe otwierają się klasycznie na zewnątrz.

Producent: Raumplus

Składany sposób otwierania wymagał zastosowania innowacyjnych rozwiązań. W tym wypadku skrzydła poruszają się po górnym torze, a do stabilizowania ich ruchu służą magnesy zainstalowane w dolnej listwie oraz dolnym profilu skrzydeł. W systemie "S1200" znajdują się również skrzydła otwierane klasycznie, które zamocowane są na dwóch zawiasach typu pivot.

Mieszany sposób otwierania drzwi zaprojektowany został z przeznaczeniem do małych pomieszczeń. W łazience drzwi będą służyły do zamknięcia szafy z pralką, ręcznikami i kosmetykami. Zastosować je również można w wysokiej zabudowie kuchennej. Nowość jest też dobrym rozwiązaniem w przypadku wąskich wnęk, do których nie pasują drzwi przesuwne.

Wysokie walory estetyczne nowemu systemowi nadaje aluminiowa rama o szerokości zaledwie 12 mm. Opracowana przez Raumplus geometria profilu zapewnia stabilność konstrukcji. Dzięki temu para przesuwnych skrzydeł ma maksymalny wymiar 275 x 150 cm, natomiast pojedyncze klasycznie otwierane skrzydło 275 x 75 cm.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ