Fot. Bosch

Fot. Bosch

  • Autor: mg
  • 25 sie 2017 15:29 (aktualizacja: 28 sie 2017 08:51)

Technologia do precyzyjnego cięcia

Dzięki technologii ostrzy „NanoBlade“, którą Bosch zastosował po raz pierwszy w trzech narzędziach, możliwe jest łatwe i precyzyjne cięcie niemal bez wibracji. Jej podstawą jest ostrze z obiegowym łańcuchem, składającym się z 4-milimetrowych ogniw – takim jak w przypadku piły łańcuchowej, tylko o wiele mniejszym.

Producent: Bosch

Dzięki obiegowemu mikrołańcuchowi nie występuje typowy dla wyrzynarek i pił szablastych skokowy ruch brzeszczotu, który generuje silne drgania i negatywnie wpływa na precyzję cięcia. W rezultacie otrzymujemy piłę, którą nawet majsterkowicz bez dużej wprawy w takich pracach, może wykonać dokładne, prostopadłe do powierzchni cięcia. 

Bosch oferuje trzy nowe narzędzia wykorzystujące technologię ostrzy „NanoBlade“: akumulatorową piłę "Nanoblade EasyCut 12", polecaną szczególnie do cięć z ręki, oraz sieciowe modele "EasyCut 50" i "AdvancedCut 50", przeznaczone do precyzyjnych cięć oraz cięć wgłębnych. Wszystkie narzędzia są wyposażone w system SDS, umożliwiający szybką i łatwą wymianę ostrza oraz automatyczną funkcję napinania łańcucha. Ostrza „NanoBlade“ są ponadto trwałe i bezobsługowe: nie wymagają smarowania, ostrzenia ani napinania łańcucha. Do łańcucha nie przywierają pozostałości materiału nawet w przypadku cięcia drewna żywicznego. Bez zmiany ostrza można przeciąć do 100 m laminatu i do 100 m miękkiego drewna. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ