Fot. Hafele

Fot. Hafele

  • Autor: ut
  • 09 sty 2020 14:35

Trendy eko i smart w przestrzeni kuchennej

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i postępowi technologicznemu, kuchnię smart można stworzyć równie łatwo co kuchnię eko. Firmy takie jak Häfele podążają za światowymi trendami, aby sprostać naszym wymaganiom.

Eko i smart to światowe trendy, o których od kilku lat słyszy się codziennie. Dbanie o środowisko naturalne i poprawa jego jakości to jedno z priorytetowych zadań władz, społeczności i pojedynczego człowieka. Z kolei bez technologii smart trudno dziś sobie wyobrazić nowoczesne życie. Wielu chce przy tym żyć w zgodzie z ekologią. Trendy eko i smart stały się nieodłączną częścią dzisiejszego świata, nierozerwalnymi elementami sfery życia gospodarczego, społecznego, politycznego czy produkcyjnego.
Postawa ekologiczna i rozwiązania smart dotarły do wielu domów, również do kuchni.
- Jeżeli myślimy ekologicznie, nie powinniśmy ograniczać się do codziennych czynności, takich jak niekorzystanie z plastikowych opakowań czy sortowanie odpadów. Musimy patrzeć znaczenie szerzej, także na otaczające nas na co dzień przedmioty – podkreśla Michał Kichler, ekspert ds. okuć kuchennych Häfele.

Meble i stosowane w nich rozwiązania i systemy także mogą być eko. W jakim sensie? Producenci zwracają uwagę na to, że przy wyborze mebli jako całości, myśląc o ekologii, powinniśmy kierować się ich jakością, tak aby korzystać z nich jak najdłużej i rzadko je wymieniać. - Kupując meble, zwróćmy uwagę na materiały, z jakich są wykonane i jakie okucia są użyte do ich produkcji. Markowe produkty gwarantują niezawodność na lata, a przy tym – co niezwykle istotne - wygodę użytkowania – podkreśla Michał Kichler.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ