Uciosarka Kapex KS 120 firmy Festool. Fot. Festool

Uciosarka Kapex KS 120 firmy Festool. Fot. Festool

  • Autor: mg
  • 24 paź 2016 09:53 (aktualizacja: 24 paź 2016 10:49)

Uciosarka o kompaktowej budowie

Jedną z największych zalet uciosarki „Kapex KS 120” jest lekka i kompaktowa budowa, która znacznie ułatwia transport. Dzięki kompaktowej budowie i innowacyjnemu prowadzeniu za pośrednictwem dwóch słupków prowadzących urządzenie znakomicie sprawdza się w różnych obszarach stosowania. Za pomocą „Kapex KS 120” można ciąć zarówno wysokie, jak i bardzo szerokie materiały.

Producent: Festool

Ergonomiczne zagłębienie uchwytowe, optymalnie umieszczone przy znajdującym się z tyłu miejscu do zwijania przewodu zapewnia użytkownikowi pewne i wygodne przenoszenie. Blokada transportowa ustala głowicę pilarki w pozycji opuszczonej, a zacisk blokujący zapobiega jej niepożądanemu wysunięciu się. 

Na miejscu pracy uciosarkę „Kapex” można ustawić bezpośrednio przy ścianie – narzędzie bowiem nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Umożliwia to prowadzenie uciosarki za pośrednictwem dwóch słupków z prętami prowadzącymi skierowanymi do przodu. Dodatkowym atutem jest względnie niewielki ciężar urządzenia – tylko 21,5 kg.

Wykorzystanie elektroniki MMC daje pewność i komfort pracy, dzięki preselekcyjnemu wyborowi prędkości obrotowej, łagodnemu rozruchowi, utrzymaniu wybranej prędkości na stałym poziomie oraz zabezpieczeniu przeciążeniowemu i systemowi bezpieczeństwa z szybkim hamulcem. W celu nacinania rowków i wpustów wystarczy uruchomić blokadę zagłębienia tarczy i – obracając pokrętło – ustawić pożądaną głębokość cięcia.

Uciosarka „Kapex” sama, bardzo dokładnie wskazuje użytkownikowi szerokość rzazu na obrabianym materiale. Dzieje się tak dzięki wbudowanemu w urządzenie nowatorskiemu laserowi, który emituje dwie wiązki światła, umożliwiając wygodne przykładanie materiału do tarczy z lewej lub z prawej strony. W razie potrzeby obie linie lasera można doregulować. Po 30 minutach przerwy w pracy następuje automatyczne wyłączenie lasera, aby niepotrzebnie nie ulegał on zużyciu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ