System iX firmy Imos. Fot. Imos

System iX firmy Imos. Fot. Imos

  • Autor: mg
  • 08 kwi 2019 09:37 (aktualizacja: 08 kwi 2019 09:49)

Użyteczne oprogramowanie dla meblarstwa

IX to kompleksowy system CAD/CAM/NET, dedykowany branży meblarskiej. Jego najnowszą wersję wyróżnia nie tylko odświeżona oprawa interfejsu graficznego, ale również zaawansowane funkcjonalności i inteligentne rozwiązania.

Producent: Imos

Nowy moduł systemu imos iX NET, który skupia się na konfiguracji produktów 3D oraz planowaniu, został technologicznie rozszerzony w taki sposób, że może przetwarzać każdego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz. Nowością jest dostępna funkcja konfigurowania i projektowania mebli tapicerowanych oraz możliwość zamawiania mebli w częściach.

Planowanie sprzedaży oparte na imos CAD otwiera kolejny etap rozwoju. Wraz z nowym modułem imos Plan 2.0 pojawiła się oferta przeznaczona dla zaawansowanego użytkownika, w której proces przetwarzania zamówienia został znacznie uproszczony, zyskując dzięki temu poprawę wydajności przetwarzania bieżących danych. PLAN Link to usługa internetowa, która aktualne katalogi i zamówienia wysyła wprost do zakładu produkcyjnego.

W systemie iX zastosowana została nowa technologia CAM. Rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z imos CAD. Zarządzane i konfiguracja jest możliwa poprzez interfejs użytkownika, który został wprowadzony już w imos 12.0. Nowy moduł CAM umożliwia monitoring wewnętrznych procesów produkcyjnych i pozwala dostosowywać generowane dane NC dla odpowiednich rodzajów produkcji. Ponieważ dane projektowe przetwarzane są w sposób neutralny, ich wymiana z dostawcami usług produkcyjnych i firmami dostawczymi jest znacznie uproszczona. Udoskonalone zostały funkcji i parametry, takie jak: podejścia i dystanse, nowe strategie obróbki, cykle frezowania itp.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ