Wkręty Power Fast firmy Fischer. Fot. Fischer

Wkręty Power Fast firmy Fischer. Fot. Fischer

  • Autor: mg
  • 01 lut 2017 15:04 (aktualizacja: 01 lut 2017 17:43)

Wkręty do płyt i drewna

Wkręty "Power-Fast" dostępne są w dwóch wariantach – do płyt wiórowych i połączeń elementów drewnianych. Wkręty o tej geometrii umożliwiają szybkie wcinanie się w podłoże, a więc skracają czas potrzebny na wykonanie mocowania.

Producent: Fischer

Innowacyjny kształt gwintu oznacza nie tylko oszczędność czasu i wysiłku, ale i dłuższy czas pracy wkrętarki akumulatorowej. Co istotne dla wykonawców, wkręty można wkręcać blisko krawędzi bez ryzyka rozszczepienia drewna. Dzięki unikalnej technologii gwintowania (gwint pełny i gwint częściowy) wkręty "Power-Fast" są wytrzymałe, dlatego za ich pomocą tworzy się długotrwałe połączenia, np. płyt z drewnem i drewna z metalem.

Wersja nierdzewna do płyt wiórowych, z racji swojej odporności na korozję, jest szczególnie polecana do stosowania na zewnątrz. Różne typu łbów (m.in. stożkowy, talerzykowy i sześciokątny) pozwalają na ich wszechstronne zastosowanie. I tak: wkręty z gwintem częściowym służą przede wszystkim do łączenia elementów drewnianych poprzez ich wzajemne skręcenie. Z kolei łeb grzybkowy nadaje się do łączenia metalu z drewnem, a soczewkowy wpuszczany jest do mocowań, w których łeb wkrętu pozostaje widoczny.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ