Fot. Flexform

Fot. Flexform

  • Autor: bm
  • 15 maj 2018 13:51 (aktualizacja: 16 maj 2018 11:24)

Włoska estetyka i innowacyjność na "Salone del Mobile"

Koncepcja projektowania zwana Good Design narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 40. i 50. Wywarła znaczący wpływ na współczesne projektowanie. Widać to m.in. w produktach włoskiej marki Flexform, która zaprezentowała je na tegorocznych targach w Mediolanie.

Good Design wyraża innowacyjność, funkcjonalność i oczywiście estetykę, która jednak nigdy nie jest celem samym w sobie. To oznacza, że projekt wykonany jest z myślą o trwałości i przyjazności dla użytkownika, ponieważ ma poprawić jego codzienne życie. Jednocześnie cechuje go niewymuszona elegancja. "To, co wyróżnia każdy produkt Flexformu, to fakt, że jest łatwo rozpoznawalny, zaprojektowany do codziennego użytku" – komentuje Antonio Citterio, projektant współpracujący z marką.

CAMPIELLO, sofa, proj. Antionio Citterio

Najnowsza sofa łączy w sobie czyste, proste linie z miękkością i komfortem. Model tapicerowany jest tkaniną lub skórą. W poduszkach siedziska i oparcia znajduje się warstwa puchu gęsiego. Płozy odlane są z aluminium i malowane na szaro lub brązowo. 

LEDA, fotel I krzesło, proj. Antionio Citterio

Podstawa fotela jest z drewna i nawiązuje do wzornictwa skandynawskiego. Natomiast siedzisko i oparcie wyprofilowano ze specjalnego polimeru, który zapewnia doskonałe właściwości strukturalne i najwyższy komfort. Rodzina Leda obejmuje dwa fotele z niskim lub wysokim oparciem, krzesło i mały fotel. Tapicerkę można zdemontować we wszystkich modelach.

HERA, fotel i krzesło, proj. Antionio Citterio

Hera to rodzina foteli i krzeseł, które świetnie łączą ergonomię z elegancją. Zaprojektowane z myślą o domach oraz przestrzeniach publicznych - hotelach, poczekalniach, restauracjach. Siedzisko z oparciem ze specjalnego polimeru nadaje konstrukcji lekkości i zapewnia najwyższy komfort. Modele mają całkowicie zdejmowaną tapicerkę i są dostępne w dwóch wersjach: z nogami z aluminium lub z litego orzecha Canaletto albo jesionu w kilku wybarwieniach.

ASCANIO, stołek, proj. Antionio Citterio

Ascanio to stolik pomocniczy z litego orzecha Canaletto lub jesionu. Blat jest marmurowy. Model występuje w trzech rozmiarach i przeznaczony jest do ustawiania w sąsiedztwie sofy lub fotela.

ADDA, łóżko, proj. Antonio Citterio

Na zeszłorocznych targach w Mediolanie pokazana została sofa Adda. Jako rozwinięcie tego projektu pojawiło się łóżko z zagłówkiem, posiadającym charakterystyczne poziome przeszycia. Model tapicerowany jest tkanina lub skórą. Z wyrafinowanymi miękkimi wykończeniami kontrastują proste nogi odlane z aluminium w kilku wariantach wykończenia.

ESTE, łóżko, proj. Antonio Citterio

Łóżko przyciąga wzrok swoją prostą formą. Główną role odgrywa tu olewana z metalu rama w kilku kolorach wykończenia do wyboru. Równie prosty charakter ma tapicerowany zagłówek, który wykończony jest tkaniną lub skórą.

NEWBRIDGE, sofa, proj. Carlo Colombo

Wyważone proporcje w połączeniu z miękkimi konturami nadają sofie ciepłego i zachęcającego do odpoczynku charakteru. Podstawa, siedzenie, oparcie i podłokietniki mają tę samą grubość. Wypełnione są elastycznym materiałem nadającym miękkość oraz odporność na zgniatanie. Wysoki podłokietnik daje możliwość ustawiania pod dowolnym kątem, co zwiększa poczucie komfortu. Newbridge to modułowy system siedzisk, a elementy, które go tworzą, dostępne są w dwóch głębokościach: 93 cm i 108 cm. Daje to swobodę tworzenia dowolnych aranżacji - od kompaktowych, po duże wyszukane kompozycje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ