O Publikatorze

Publikator to firma medialna, która działalność na krajowym rynku wydawniczym i reklamowym rozpoczęła w 1992 roku. Dziś jest wydawcą kilkunastu czasopism o bogatej ofercie tematycznej, portali internetowych, organizatorem konkursów, rankingów, eventów branżowych, akcji edukacyjnych oraz paneli dyskusyjnych. Specjalizuje się w publikacjach o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej.

W 2013 roku Publikator wszedł w skład Grupy PTWP. Grupa ta jest między innymi wydawcą Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, miesięcznika Rynek Zdrowia, licznych portali biznesowych: wnp.pl, rynekzdrowia.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl oraz organizatorem konferencji i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym, jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w tej części Europy. Każdego miesiąca do czytelników Grupy PTWP trafia ponad 60 tysięcy egzemplarzy specjalistycznych czasopism, blisko 2 miliony użytkowników odwiedza wydawane przez Grupę PTWP serwisy internetowe. W imprezach i szkoleniach organizowanych przez PTWP każdego roku bierze udział kilkanaście tysięcy osób.

Jednym z wiodących czasopism Publikatora jest miesięcznik Meble Plus, kierowany do producentów mebli, salonów meblowych oraz projektantów mebli i wnętrz. Magazynem o podobnej tematyce jest dwumiesięcznik Produkcja Mebli, którego czytelnikami są przede wszystkim technolodzy, stolarze, dostawcy dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

We wnętrzarskim portfolio Publikatora znajdują się również inne tytuły, takie jak dwumiesięcznik Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni czy półrocznik Wnętrza Publiczne.