Funkcjonalność szuflad podwyższają specjalne organizery wewnętrzne. Fot. GTV

Funkcjonalność szuflad podwyższają specjalne organizery wewnętrzne. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 14 maj 2019 11:51 (aktualizacja: 15 maj 2019 08:35)

Akcesoria meblowe - ewolucja rynku i główne kierunki rozwoju

Segment akcesoriów i okuć meblowych w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo dynamicznie. KIerunek zmian wytyczają przede wszystkim rosnące oczekiwania użytkowników względem funkcjonalności oferowanych rozwiązań.

Aktualnie oferowane akcesoria i okucia meblowe – poczynając od nowoczesnych systemów szuflad, cargo czy kornerów, przez uchwyty i zawiasy, aż po zaawansowane systemy wspomagania otwierania i zamykania szafek – pokazują, jak bardzo w ostatnich latach zmienił się segment wyposażenia mebli, a także oczekiwania ich użytkowników.

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób, wyposażając kuchnię, sięgało po akcesoria, takie jak systemy wysuwne. Dziś stają się one niemal standardem. Tak jak nie wyobrażamy sobie kuchni bez urządzeń agd typu lodówka czy zmywarka, tak ciężko nam zrezygnować z mechanizmów, które usprawniają pracę – ułatwiają dostęp do schowanych przedmiotów, pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń przechowywania, a także – co nie bez znaczenia – świetnie wyglądają – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki Rejs.

Oferta akcesoriów w ostatnich latach wzbogacona została więc o szereg innowacji – zarówno w formie udoskonalenia wcześniej dostępnych modeli (np. szuflad), jak też rozwiązań nowych (np. kornery). Ich rozwój polega przede wszystkim na podnoszeniu wytrzymałości mechanizmów m.in. prowadnic i systemów jezdnych, zwiększeniu maksymalnego obciążenia koszy, a także dopracowywaniu rozwiązań podnoszących komfort pracy: cichego domyku i miękkiego dociągu. Specjaliści pracują nad coraz lepszym wykorzystaniem przestrzeni szafek, nowoczesnymi systemami organizacji wewnętrznej i dopasowaniu akcesoriów do nowych urządzeń agd. Śledzą też trendy wzornicze i dopasowują do nich akcesoria pod względem estetycznym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ