System "Cosario" firmy Hettich. Fot. Hettich

System "Cosario" firmy Hettich. Fot. Hettich

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Akcesoria meblowe - Hity 2009

Warto zapoznać się z aktualną ofertą firm Hettich, Schwinn, Demos Trade, TCo., Siro-Poland.

Kosz wysuwany “Tulip”

“Tulip” to kosz wysuwany boczny dwupoziomowy, zamocowany na kulkowej prowadnicy pełnego wysuwu z amortyzacją. Przeznaczony do szafki o szerokości 20 lub 30 cm. Produkt stanowi korzystne połączenie ceny i jakości. Trwałość i wytrzymałość jest gwarantowana przez minimum 50.000 cykli. Produkcja – import Chiny. Sugerowana cena detaliczna: 108,92 zł. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją.

Importer: Demos Trade

System szafek “Cosario”

System “Cosario” tworzy nowe możliwości przechowywania z przyciągającym wzrok połączeniem funkcji i designu. W przeciwieństwie do tradycyjnych szafek wiszących, “Cosario” zapewnia pełen wgląd do zawartości wnętrza oraz ergonomiczny dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów i produktów.

“Cosario” montowane jest pod spodem szafki wiszącej i jest idealnym miejscem do przechowywania przypraw, przyborów do gotowania czy drobnego sprzętu AGD, do których musimy mieć szybki dostęp. Podczas otwierania “Cosario” dolna półka przesuwa się po łuku w dół, a górna półka opuszczana jest do dołu w poziomie. Przesuwane ograniczniki pozwalają użytkownikowi na dostosowanie organizacji wnętrza do swoich indywidualnych potrzeb. Zintegrowana listwa z oświetleniem w stanie zamkniętym oświetla blat roboczy, a po otwarciu “Cosario” oświetla jego wnętrze.

System “Cosario” można montować pod szafkami wiszącymi o szerokości od 600 mm. Wykończenie powierzchni w modnym kolorze aluminium pasuje praktycznie do każdego rodzaju frontu. Sugerowana cena detaliczna: od ok. 1.900 zł netto. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.

Producent: Hettich International

Łącznik okuć do płyty komórkowej “Hettinject”

Stosowanie płyt komórkowych otwiera nowe możliwości w projektowaniu mebli, zmniejsza zużycie surowców, redukuje koszty transportu i magazynowania oraz ułatwia montaż. Jednak, aby móc w pełni korzystać z zalet, jakie niesie ze sobą stosowanie lekkich materiałów, niezbędne są nowe technologie łączenia płyt komórkowych.

Obecnie największe wyzwanie stanowią płyty komórkowe bez ramy wzmacniającej, w przypadku których dąży się dodatkowo do zmniejszenia ich wagi poprzez stosowanie coraz cieńszych warstw zewnętrznych. W takim przypadku należy stosować specjalne rozwiązania w zakresie okuć, które pomimo przejścia przez pustą przestrzeń wnętrza płyty, zapewnią odpowiednią wytrzymałość na duże obciążenia.

Nowa technologia proponowana przez Hettich polega na umieszczeniu pomiędzy górną a dolną warstwą zewnętrzną specjalnego kołka łączącego „Hettinject”, który pozwala w tym miejscu na montaż okuć i w rezultacie na pełną swobodę w projektowaniu mebli. Punktowo wstrzyknięta dawka kleju w kołek łączący „Hettinject” scala go z górną i dolną warstwą zewnętrzną tworząc silne połączenie, odporne na siły rozciągania i ściskania. Technologia „Hettinject”, obok obróbki maszynowej przeznaczonej do zastosowania na skalę przemysłową, oferuje również możliwość ręcznego montażu kołka łączącego przy pomocy specjalnego pistoletu, który dozuje ściśle określoną ilość kleju. Podczas targów “Interzum” kołek łączący „Hettinject” otrzymał nagrodę "Intelligent material&design 2007" w kategorii „best of the best”.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ