Fot. GTV

Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 05 sty 2017 10:43 (aktualizacja: 05 sty 2017 11:02)

Biblioteka okuć firmy GTV

Firma GTV, producent akcesoriów i okuć meblowych, nawiązała współpracę z Top Solution. Jej efektem jest opracowanie darmowej biblioteki okuć dla programu Top Solid Wood. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiejsze stanie się korzystanie z oferty dostawcy komponentów meblowych.

Top Solid Wood to program CAD służący do projektowania mebli. Umożliwia on elastyczne i parametryczne modelowanie w środowisku 3D dowolnych kształtów. Jego niewątpliwą zaletą jest automatyczne generowanie dokumentacji produktowej wraz z pełnym wykazem okuć i zapotrzebowania materiałowego oraz dokumentacji montażowej. Projektowanie odbywa się w oparciu o bazę okuć największych producentów – teraz swoją bibliotekę okuć udostępnia również firma GTV.

To nowoczesne narzędzie udostępniane jest na stronie GTV w formie plików miedzyplatformianych, współpracujących z większością popularniejszych programów do projektowania mebli. Baza, zawierająca szeroką gamę produktów z portfolio firmy GTV, pozwala na łatwiejszy dobór odpowiedniego komponentu do rodzaju mebla oraz lepsze wykorzystanie możliwości graficznych i wzbogacenie programu.

Obecnie w zasobach biblioteki dostępne są bryły 3D prowadnic, zawiasów i uchwytów meblowych, a wkrótce dołączone zostaną pozostałe komponenty z portfolio GTV. Biblioteka będzie stale aktualizowana i udostępniana całkowicie za darmo. Za jej powstanie odpowiada powołany w firmie GTV zespół specjalistów, ściśle współpracujących z firmą Top Solution.

Biblioteka dedykowana do programu Top Solid będzie zawierała podpięte do brył operacje technologiczne (automatyczne wykonywanie wierceń i frezowań po wstawieniu komponentu do projektu). W celu wykorzystania pełnego potencjału oprogramowania biblioteka powstaje dla wersji 2016 TopSolid, w której m.in. każda zmiana w modelu 3D powoduje automatyczną zmianę w dokumentacji 2D oraz programach na CNC. Ta wersja programu umożliwia również tworzenie zaawansowanych wizualizacji, współpracę z innymi systemami CAD oraz zapewnia możliwość sterowania centrami obróbczymi od 2 do 5 osi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ