Prowadnice Quadro w niewidoczny sposób zadbają, by nawet mocno obciążona szuflada wysuwała się bezgłośnie i przez długie lata utrzymywała stabilność. Fot. Hettich

Prowadnice Quadro w niewidoczny sposób zadbają, by nawet mocno obciążona szuflada wysuwała się bezgłośnie i przez długie lata utrzymywała stabilność. Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 08 lis 2018 11:27 (aktualizacja: 09 lis 2018 12:43)

Biel na frontach, kolor w środku - nowoczesne akcesoria meblowe

Biel to wciąż jeden z najmocniejszych trendów w meblarstwie. Wykorzystanie jej na frontach mebli nie oznacza jednak wszechobecności tej barwy. Pod białymi frontami doskonale wyglądają szuflady i akcesoria w kolorach drewna, antracytu, czerni lub szarości.

Biel doskonale porządkuje wnętrze. Zamknięte białe fronty bez uchwytów to sprawdzony pomysł na optyczne powiększenie pomieszczenia i poczucie czystości. Ale już wnętrze mebla może nas zupełnie zaskoczyć, łamiąc sterylność monokoloru. Kontrastowa czerń czy prestiżowy dekor drewniany to świetny pomysł na schowane za frontem półki czy szuflady. Teraz możliwości są ogromne, a kolorowe rozwiązania można podpatrzeć niemal w każdej hurtowni meblarskiej.

Biała płyta meblowa należała do najtańszych, więc stosowano ją tam, gdzie „nie widać”, często wewnątrz szafek kuchennych czy garderób. Obecnie gama dekorów i kolorów płyt jest ogromna, a ich dostępność praktycznie „od ręki”. Ceny popularnych dekorów i kolorów również się zrównały. Podobnie stało się z szufladami. Dostawcy techniki do mebli nie oferują już producentom mebli samych prowadnic, ale całe systemy szuflad dwuściennych, złożone ze zróżnicowanych elementów. Można wybierać różnego typu boki: relingi, boki podwyższone, a do tego są one dostępne w standardzie w szerokiej gamie kolorystycznej.

"Stolarz zamawiając w swojej hurtowni system szuflad ArciTech może wskazać np. wysoką szufladę w kolorze antracytu, szampańskim, szarym czy srebrnym, które będą doskonale wyglądały we wnętrzu białej szafy" - wyjaśnia Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

System pozwala na wybór różnego typu materiału na bok szuflady. Może to być także drewno czy szkło, które dodadzą zabudowie meblowej prestiżu. W efekcie powstają szuflady z działającą w ukryciu techniką: nie dostrzeżemy metalowych prowadnic czy łączników. To ważne, bo kontrastowy kolor przyciąga uwagę i demaskuje wszelkie niedoskonałości. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ