Aranżacja z wykorzystaniem mebli w dekorze "Katthult" firmy Interprint. Fot. archiuwm

Aranżacja z wykorzystaniem mebli w dekorze "Katthult" firmy Interprint. Fot. archiuwm

  • Autor: ab
  • 02 cze 2014 12:05 (aktualizacja: 04 cze 2014 08:01)

Bielone drewno - dekory rozjaśniające wnętrza

Jeśli klient chce za pomocą umeblowania rozjaśnić wnętrza swego domu, można zaproponować mu fronty i korpusy mebli w jasnych, wybielonych dekorach drewnopodobnych.

Wśród dostępnych na branżowym rynku wzorów nie brakuje tego typu propozycji. W ten trend wpisuje się na przykład dekor „Katthult” firmy Interprint. Prezentuje on charakterystyczny, dyskretnie sielankowy „Skandynawski Design”. Drewno z nordyckich drzew iglastych wykorzystane do stworzenia tego wzoru jest wyjątkowo miękkie, i jednocześnie optymalne do kształtowania i przetwarzania. Dzięki temu projektantom udało się uwypuklić obecne na nim typowo szwedzkie motywy: delikatne paski, elementy kwiatowe i lekko falującą, płynną strukturę – wszystko w efekcie 3D.

W ofercie firmy Schattdecor bielone, jasne dekory również mają swoje miejsce. Chociażby „Sosna Kodiak” to bardzo aktualny wzór bielonego drewna, o wąskich kwiatach i delikatnych śladach po pile, połączonych ze sobą w oryginalny sposób. Efekt 3D powstał dzięki zastosowaniu wrażenia szczotkowania powierzchni. Inny dekor tego typu to „Modrzew Sibiu”, wyróżniający się dzięki połączeniu delikatnych i szerokich słoi drewna oraz dzięki realistycznej optyce szczotkowanego drewna. Natomiast „Noce Moscato” odwzorowuje drewno orzecha europejskiego o szerokich kwiatach i niewielkich sękach oraz delikatnych porach drewna. Wyrazu nabiera dzięki efektowi szczotkowania i właśnie – bielenia. Bardzo rustykalnym dekorem w ofercie Schattdecoru jest „Sosna Avola”, która wyróżnia się strukturą z delikatnymi śladami zużycia, niewielkimi zarysowaniami. Doskonale wpisuje się w styl vintage.

„Perla Elm” z oferty firmy Impress Decor prezentuje elegancki splot małych elementów kwiatów ciętych i ich ruchliwe smugi. Układ jest dobrze wyważony i opiera się na wrażliwej grze kolorów.  Jest to wysokiej jakości struktura ze szczotkowanym efektem 3D. Impress Decor opracował też rustykalny dąb „Langley”, charakteryzujący się efektem trójwymiaru i szczotkowaną strukturą.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ