Blat ze stali. Fot. Franke

Blat ze stali. Fot. Franke

  • Autor: bm
  • 11 gru 2016 11:04 (aktualizacja: 13 gru 2016 11:29)

Blaty ze stali i innych materiałów

Wybór materiału na kuchenny blat nie jest łatwy - możliwości jest wiele i warto rozważyć również te nietypowe. Klienci najczęściej wybierają drewno lub laminaty, ale na propozycji na rynku jest znacznie więcej. Jakie są plusy i minusy blatów ze szkła, stali czy konglomeratów?

Blaty szklane są efektowne, ale też – wbrew pozorom – niezwykle trwałe, odporne na wszelkie zarysowania i uderzenia, a także na wysokie temperatury, środki chemiczne i soki o intensywnych barwach. Łatwo się je czyści i służą przez lata. Zazwyczaj jednak są stosunkowo drogie, poza tym wymagaja dość określonego stylu wnętrza, stąd – jest to produkt dla odważnych i raczej zamożnych klientów. Równie nowoczesną alternatywą dla szkła może być stal kwasoodporna. Ten materiał charakteryzuje się najwyższą jakością i trwałością, jest odporny na wysokie temperatury, nie odbarwia się i jest łatwy do czyszczenia. Blaty stalowe są również odporne na płyny barwiące - nie tak łatwo je zabrudzić. Ciężko je zarysować i nie gromadzą się na nich bakterie. Niestety ich użytkowanie może okazać się kłopotliwe – wszystkie uderzenia słychać podwójnie – ponieważ stal potęguje dźwięki. Blaty stalowe są nieodporne na szorowanie i wszelkie środki żrące. Podobnie jak blaty ze szkła, blaty stalowe wymagają wycierania do sucha – inaczej pozostają smugi kamienia. Wybierając blaty ze stali, warto zwrócić uwagę na produkty firmy Franke. Prezentują się bardzo efektownie, zwłaszcza w zestawieniu ze zlewozmywakiem z tego samego materiału, gdyż nie widać śladów łączeń.

Blaty z konglomeratów są świetną alternatywą blatów kamiennych. Są one zrobione z naturalnego kruszywa kamiennego. Charakteryzują się dużą trwałością i odpornością. Są lżejsze od blatów kamiennych, dzięki czemu ich transport i montaż są znacznie łatwiejsze. Są odporne na kwasy i łatwe do czyszczenia. Indywidualny charakter kuchni doskonale podkreślą blaty z konglomeratu kwarcowego. Inspirujące kolory i wysoki poziom twardości materiału pomogą stworzyć wnętrze zarówno funkcjonalne jak i ekskluzywne. A wszystko dzięki właściwościom surowców z jakich powstał – kwarcu i granitu. Konglomerat kwarcowy posiada bardzo niski stopień nasiąkliwości, przez co mamy pewność, że blaty nie ulegną odbarwieniu, a plamy z herbaty czy wina usuniemy za pomocą zwykłej ściereczki kuchennej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ