W 2018 roku Bosch zainwestował w Polsce ponad 660 mln złotych (156 mln euro). Na zdjęciu: centrum logistyczne firmy BSH w Łodzi. Fot. Bosch

W 2018 roku Bosch zainwestował w Polsce ponad 660 mln złotych (156 mln euro). Na zdjęciu: centrum logistyczne firmy BSH w Łodzi. Fot. Bosch

  • Autor: mg
  • 30 maj 2019 08:03

Bosch notuje stabilny wzrost

Obroty Grupy Bosch w Polsce wzrosły w 2018 roku o trzy procent do 5,4 mld zł, z kolei zatrudnienie wzrosło o 16 procent – firma zatrudnia w naszym kraju już ponad 7.400 osób.

Bosch osiągnął w Polsce w 2018 roku skonsolidowany obrót w wysokości 5,4 mld złotych (1,27 mld euro), co oznacza trzyprocentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Obroty netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły w 2018 roku 8,6 mld złotych (2 mld euro). Polska to ważny rynek dla Grupy Bosch - działamy w wielu branżach i w wielu z nich jesteśmy liderem. W Polsce nie tylko sprzedajemy, ale także tworzymy i produkujemy produkty z logo Bosch – podkreśla Rafał Rudziński, prezes Robert Bosch Sp. z o.o. i reprezentant Grupy Bosch w Polsce. W 2019 roku spodziewamy się dalszego pozytywnego rozwoju naszego biznesu, biorąc pod uwagę wyniki, jakie osiągnęliśmy w pierwszym kwartale tego roku – dodaje Rudziński.

W 2018 roku Bosch zainwestował w Polsce ponad 660 mln złotych (156 mln euro). Inwestycje dotyczyły przede wszystkim rozbudowy łódzkich zakładów produkcyjnych firmy BSH i centrów logistycznych we Wrocławiu i Łodzi – centrum logistyczne w Łodzi posiada m.in. magazyn o powierzchni 77 tys. metrów kwadratowych i własną linię kolejową. Bosch w 2018 roku inwestował także w rozbudowę warszawskiego Centrum Kompetencyjnego IT, w którym zatrudnionych jest już około 300 osób.

Wśród działów firmy Bosch, w których odnotowano szczególny wzrost, znalazły się m.in. Elektronarzędzia. W roku 2018 dział Elektronarzędzi umacniał pozycję lidera sprzedaży elektronarzędzi w Polsce, wprowadzając innowacyjne produkty oraz nowoczesną formułę serwisu posprzedażowego. Rozszerzona gwarancja full service, serwis online 24h czy możliwość zlecania usług naprawy przez internet to rozwiązania, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów w Polsce.
Dynamicznym rozwojem może się także pochwalić najmłodsza spółka Grupy Bosch w Polsce, będąca częścią działu Elektronarzędzi. sia Abrasives Polska z siedzibą w Goleniowie pod Szczecinem w 2018 roku zakończyła budowę nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni 27,5 tys. m2. Rozpoczęcie wytwarzania materiałów ściernych dla globalnych klientów wiązało się także ze znaczącym wzrostem zatrudnienia w goleniowskiej fabryce w 2018 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ