Bosch planuje zatrudnić w tym roku ok. 20 tys. specjalistów i managerów w działach technicznych i handlowych. Fot. Bosch

Bosch planuje zatrudnić w tym roku ok. 20 tys. specjalistów i managerów w działach technicznych i handlowych. Fot. Bosch

  • Autor: mg
  • 13 kwi 2017 08:52 (aktualizacja: 13 kwi 2017 10:21)

Bosch planuje zwiększyć zatrudnienie

Bosch planuje zatrudnić w tym roku ok. 20 tys. specjalistów i managerów w działach technicznych i handlowych. Obecnie niemal co drugi wakat w firmie jest powiązany tematycznie z obszarem oprogramowania. Dla potrzeb rozwiązań związanych z Internetem rzeczy koncern połączy swój know-how w dziedzinie sprzętu i oprogramowania.

Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych spółki Robert Bosch GmbH, mówi: Zintegrowane w sieci rozwiązania są lokomotywą rynku pracy. Duże szanse mają zwłaszcza doświadczeni pracownicy z wiedzą w dziedzinie oprogramowania – konstruktor maszyn oraz inżynier oprogramowania. Rozwiązania zintegrowane charakteryzują się dużym stopniem złożoności. Dlatego wspieramy wiedzę i kreatywność naszych pracowników poprzez podnoszenie kwalifikacji, elastyczne modele pracy, ale także mieszane zespoły.

Ogólnoświatowy wzrost zatrudnienia będzie widoczny również w spółce Robert Bosch w Polsce. W 2017 roku planowane jest zatrudnienie ponad 100 specjalistów, w większości do działu IT. Warszawskie Centrum Kompetencyjne IT jest jednym z czterech miejsc na świecie, gdzie powstaje innowacyjne oprogramowanie dla przedsięwzięć biznesowych i przemysłu Boscha. Dlatego, oprócz programistów, rekrutowani będą również konsultanci systemów klasy ERP, analitycy i menadżerowie. Centrum Kompetencyjne IT w Warszawie jest centrum kompetencji w obszarze Internetu Rzeczy (IoT), cyberbezpieczeństwa, aplikacji webowych i systemów SAP, oprogramowania inżynierskiego oraz wsparcia IT. W ten sposób polscy eksperci IT przyczyniają się do powstawania flagowych produktów i usług firmy Bosch.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ