Dekor Artisan. Fot. Interprint

Dekor Artisan. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 17 sty 2019 09:42 (aktualizacja: 17 sty 2019 11:31)

Branża papierów dekoracyjnych podsumowuje rok 2018

Rok 2018 potwierdził siłę wzajemnych powiązań między branżą papierów dekoracyjnych a przemysłem meblarskim, ale też ich ciągły rozwój, którego nie wyhamowało obserwowane w poprzednim roku spowolnienie dynamiki sprzedaży i produkcji mebli.

Danuta Pawlik, kierownik ds. komunikacji w firmie Schattdecor

Do końca 2018 roku Schattdecor zainwestuje ok. 120 mln euro w rozwój oddziałów. Jest to największy program inwestycyjny w historii firmy. Szczególnie należy podkreślić zwiększenie mocy przerobowych w dziedzinie impregnacji we Włoszech, Rosji i Brazylii. Zaplanowano już budowę nowej drukarni w Chinach, w miejscowości Quzhou, która ma być gotowa do 2019 roku. Z kolei w Rosate (Włochy) uruchomiono nowy, piąty kanał impregnacyjny, a w zakładzie w Czechow (Rosja) jesienią br. nastąpi otwarcie inwestycji o powierzchni 10.700 m2 – powstaną nowy magazyn, wytwórnia żywicy i niezbędne elementy infrastruktury. W 2018 został też uruchomiony nowy kanał impregnacyjny w Brazylii. W São José dos Pinhais firma rozwija dotychczasową działalność w zakresie impregnacji, zwiększając powierzchnię produkcyjną i magazynową o dodatkowe 5.000 m2.

W Polsce najważniejszym wydarzeniem roku 2018 były obchody jubileuszu 25-lecia firmy, które Schattdecor Polska świętował z klientami podczas targów „Meble Polska” oraz z pracownikami podczas spotkań integracyjnych.

Natomiast najważniejszym wydarzeniem targowym było wystąpienie firmy podczas „areny Design”, gdzie Schattdecor zaprezentował trendy i nowości wzornicze w ramach wyselekcjonowanej grupy hitów wzorniczych w postaci kolekcji „Decor Selection”.

Po raz pierwszy firma pokazała się też na „Warsaw Home” w ramach projektu „Dom Idei”. Podczas tego wydarzenia miała miejsce premiera nowej książki trendowej z trendami i nowościami wzorniczymi na rok 2019. Na wystawie można było też podziwiać wielkoformatowe zadruki cyfrowe: „Cristallo” (reprodukcję marmuru) i „Cristallo Mix” (reprodukcję marmuru połączonego z dekorem drewnopodobnym).

Z dniem 1 listopada tego roku uruchamiamy dla naszych odbiorców specjalnie przygotowany program magazynowy folii, który funkcjonuje pod nazwą Smartfoil Prime Collection. Oferta ta będzie aktualizowana każdego roku i jest odpowiedzią na potrzebę rynku w zakresie elastycznego i szybkiego wdrażania nowości wzorniczych.

Sylwia Lasota, kierownik ds. sprzedaży krajowej i marketingu w firmie Interprint

Ten rok obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, jednak z perspektywy naszej firmy niezwykle ważna była możliwość zaprezentowania na polskim rynku oferty dekorów „Six Pack” w czasie targów „arena Design”. To było dla nas istotne, ponieważ mieliśmy możliwość spotkania się i rozmów nie tylko z bezpośrednimi klientami, lecz także z klientami pośrednimi. Warto też wspomnieć o zbliżającym się międzynarodowym wydarzeniu „Hub – Interprint Interior Festival”, którym zdecydowaliśmy się zastąpić dotychczasowy event „Furniture Days”. Naszą ideą jest stworzenie przestrzeni, w której będą mogli spotkać się ludzie mający wpływ na kreowanie designu – tu będą mogli porozmawiać ze sobą i wymienić się istotnymi informacjami. To także spotkanie z uznanymi przedstawicielami świata sztuki, nauki, przemysłu, architektury i firmami z branży, takimi jak Technocell Dekor, Hornschuch, Rehau, Hueck, Sesa, Flai, MKT, Arcade.

Co istotnego wydarzyło się w firmie Interprint w 2018 roku? Przede wszystkim możemy mówić o intensywnym rozwoju naszej firmy. Systematycznie rozszerzamy naszą działalność, tworzymy nowe placówki, niedawno powstała nasza fila w Brazylii. Dużo się dzieje również na polskim rynku, w Ozorkowie tworzymy folie finish. Stale pracujemy nad nowymi powierzchniami i wzorami. Również produkcja papierów dekoracyjnych jest na stabilnym poziomie. Tutaj też nieustannie trwają prace nad nowymi dekorami i kolejnymi ciekawymi wzorami.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ