Corner firmy GTV. Fot. GTV

Corner firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 14 lut 2017 12:47 (aktualizacja: 16 lut 2017 07:03)

Carga i cornery - oferta rynkowa producentów i dostawców

Ważnym elementem każdej aranżacji kuchennej są nowoczesne systemy służące do przechowywania. Dzięki bogatej ofercie producentów akcesoriów meblowych można obecnie wybierać z szerokiego wachlarza dostępnych rozwiązań. Wśród nich szczególną rolę odgrywają carga i cornery.

Od pewnego czasu można zauważyć postępującą ewolucję funkcji kuchni jako wnętrza. Powoli przestaje być ona miejscem służącym tylko i wyłącznie do przygotowywania posiłków, a staje się niejednokrotnie centrum życia rodzinnego i spotkań towarzyskich upływających pod znakiem wspólnego gotowania. Wraz ze wzrostem rangi w hierarchii wnętrz mieszkalnych rośnie również dbałość o estetykę jej aranżacji. Tym niemniej zdecydowana większość Polaków postawionych przed wyborem – kuchnia atrakcyjna wizualnie czy też funkcjonalna – bez większego wahania przychyli się do drugiej z tych opcji. Funkcjonalność jest bowiem czynnikiem, który wciąż organizuje przestrzeń kuchni – decyduje nie tylko o doborze i projekcie mebli, ale również poszczególnych systemów i akcesoriów zastosowanych w zabudowie kuchennej. W salonie wciąż lubimy błyszczeć przed gośćmi, wygodę z odrobiną komfortu wybieramy w przypadku aranżacji sypialni, a w kuchni jesteśmy po prostu praktyczni. Dobrze zorganizowana kuchnia to połowa sukcesu. Jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz, „pod ręką”, odpowiednio poukładane, to wykonywanie codziennych czynności sprawia wielką przyjemność. Stosowanie wszelkich organizatorów umożliwia przede wszystkich utrzymanie porządku w kuchni, optymalizuje pracę, sprawia, że codzienne kuchenne czynności dają wiele satysfakcji i zadowolenia – podsumowuje Zuzanna Graczyk Ludwiczak, projektantka w firmie Elfa Manufacturing Poland.

Przestrzeń kuchenna musi być przede wszystkim dobrze zorganizowana. Czytelny i praktyczny podział na poszczególne strefy robocze, dobrze zaprojektowane oświetlenie (przede wszystkim punktowe), blaty wykonane z wysokojakościowych materiałów, kolekcje zarówno klasycznych w formie, jak i nowoczesnych uchwytów, ale też mniej standardowe systemy otwierania (frezowania, push to open), wreszcie – profesjonalne prowadnice – wszystko to tworzy szerokie spektrum rozwiązań meblowych, dla których wspólnym mianownikiem jest funkcjonalność. W obecnym świecie czas odgrywa największą rolę, a prawidłowe zorganizowanie swojej przestrzeni pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu, nerwów i poszukiwania. To dotyczy wszystkiego, co robimy w życiu – mówi Zuzanna Graczyk Ludwiczak.

W tym bogactwie dostępnych na rynku produktów i technologii na szczególną uwagę zasługują kuchenne carga. Ich podstawową funkcją jest maksymalne wykorzystanie dostępnej w kuchni przestrzeni. Szczególnie cenne są w niewielkich pomieszczeniach, w których liczy się racjonalne zagospodarowanie każdego centymetra. Dlatego idealnie nadają się do aranżacji wąskich i głębokich szafek kuchennych.

Najprościej rzecz ujmując, carga to mechanizmy z koszami wysuwanymi na szynach. Producenci akcesoriów meblowych proponują szeroki asortyment tego typu produktów, choć i tak nieustannie na rynku pojawiają się kolejne propozycje różniące się walorami estetycznymi i rozwiązaniami funkcjonalnymi. Rosnące zainteresowanie cargami kuchennymi wynika z tego, że producenci ciągle modernizują carga zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym – mówi Piotr Górski, kierownik Działu Akcesoriów Meblowych w firmie Center-Mebel.

Dostępna oferta rynkowa dostosowana jest do potrzeb użytkowników, a te kształtowane są przede wszystkim przez warunki lokalowe. Nietrudno zauważyć, że większość polskich kuchni nie grzeszy zbyt wielkim metrażem. Projektując niewielką kuchnię, potrzeba wielkiej wyobraźni i odpowiednich produktów – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ