Studio Max Kuchnie Vigo

Studio Max Kuchnie Vigo

  • Autor: bm
  • 04 lip 2017 13:37 (aktualizacja: 06 lip 2017 12:52)

Dlaczego fronty akrylowe są dobrym rozwiązaniem w kuchni?

Wśród wielu propozycji komponentów do mebli kuchennych są między innymi fronty akrylowe. Cieszą się one dużą popularnością przede wszystkim ze względu na efekt estetyczny, jaki pozwalają osiągnąć, ale także z powodu wysokich parametrów wytrzymałościowych.

Fronty akrylowe powstają poprzez połączenie grubej warstwy twardego akrylu z płytą meblową. Oprócz bardzo korzystnej ceny, tego typu wykończenie szafek ma mnóstwo innych zalet, dlatego w tak krótkim czasie zdążyły podbić one serca wielu konsumentów. Dzięki specyficznej strukturze fronty akrylowe są bardzo sztywne, a tym samym odporne na wszelkie zarysowania ( w przeciwieństwie to na przykład frontów lakierowanych). Korzystanie z tego typu frontów jest prawdziwą przyjemnością – użytkowanie nie sprawia żadnych problemów. Czyszczenie frontów akrylowych jest bardzo proste i nie sprawia większych kłopotów. Montując fronty akrylowe w kuchni zyskujemy doświetlenie przestrzeni – szczególnie, jeżeli wybierzemy wersję z połyskiem – kuchnia będzie wydawać się większa i 'pełniejsza'. Tego typu fronty są materiałem ekologicznym, co jest ich kolejnym atutem.

Produkty te wytrzymują nawet bardzo wysokie temperatury, dlatego bez obaw można je zamontować w pobliżu kuchni gazowej. Dodatkowo akryl posiada jony srebra, które działają antybakteryjnie – co jest bardzo przydatną 'funkcją' – zwłaszcza w kuchni. Fronty akrylowe nawet po kilku latach użytkowania nie zmieniają koloru – w przeciwieństwie do innych frontów, te nie podlegają procesowi oksydacji. Kolejną zaletą frontów akrylowych jest fakt, że ich kolory oraz wzory są powtarzalne. Oznacza to, że po dorobieniu dodatkowej szafki w kuchni bez problemu dokupimy akrylowy front o identycznym odcieniu.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Dawid, 2017-07-05 16:48:12
    Nam na ekspozycji akryl zmienił odcień białego.
    Jeżeli chodzi o zarysowania to nie ma dużej różnicy porównując do lakieru, chyba że w wersji hard, ale wtedy cena jest dużo wyższa.