Fot. Serwis prasowy Bosch

Fot. Serwis prasowy Bosch

  • Autor: bm
  • 07 lip 2017 09:58 (aktualizacja: 11 lip 2017 08:16)

Dobiega końca budowa fabryki Sia Abrasives w Goleniowie

Trwa rozbudowa zakładu produkcji materiałów ściernych w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Fabryka należy do firmy Sia Abrasives, będącej częścią Grupy Bosch. Sia Abrasives jest jednym z trzech największych na świecie producentów materiałów ściernych i systemów szlifowania, wykorzystywanych m. in. w przemyśle meblarskim.

CZYTAJ TEŻ: Unijne inwestycje producenta frontów meblowych

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w styczniu br. Prace postępują zgodnie z planem. Część budynków (hala wysyłki, hala magazynowa i hala produkcyjna) będzie gotowa do końca lipca, a oddanie całości do użytkowania jest zaplanowane w ostatnich dniach października br.

Polski oddział firmy znajduje się w Goleniowie i zajmuje się przetwarzaniem, konfekcjonowaniem i dystrybucją systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Do nowej, budowanej obecnie fabryki w Goleniowie, spółka planuje przenieść przetwarzanie i konfekcjonowanie systemów szlifowania oraz magazynowanie materiałów bazowych obecnie zlokalizowane w Szwajcarii. Aktualnie w Polsce spółka zatrudnia 132 osoby (stan na 31.12.2016), natomiast w perspektywie kolejnych lat spółka planuje znacznie zwiększyć stan zatrudnienia.

Rozbudowa zakładu sia Abrasives w Goleniowie, prowadzona przez firmę Strabag, polega na wybudowaniu nowej części konfekcyjno-produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania oraz obiektów towarzyszących, m.in. budynku biurowo-socjalnego. Projekt obejmuje również wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz wewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i przeciwpożarowej. Łączna kubatura nowych budynków wyniesie 260 343 m3, a całkowita powierzchnia 24 522 m2.

"Dzięki rozbudowie zakładu w Goleniowie sia Abrasives ugruntowuje swoją pozycję wiodącego dostawcy systemów szlifowania na świecie, a zwłaszcza na rosnącym rynku Europy Wschodniej. Jest to też bardzo pozytywna informacja dla Goleniowa i całego regionu oraz dla pracowników i ich rodzin – rozbudowa fabryki i rozszerzenie działalności spółki oznacza wiele możliwości rozwoju a także nowe miejsca pracy." - mówi Dawid Nowakowski, członek Zarządu i Dyrektor fabryki Sia Abrasives Polska.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ