System drzwi S1200 w łazience. Fot. Raumplus

System drzwi S1200 w łazience. Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 07 sty 2019 09:43 (aktualizacja: 08 sty 2019 14:26)

Dobrze zaprojektowana łazienka - akcesoria meblowe

Nawet w niewielkiej łazience można zorganizować wygodną strefę przechowywania. Warunkiem jest zastosowanie odpowiednich akcesoriów meblowych, które ułatwią korzystanie z łazienkowej zabudowy.

Łazienka stanie się bardziej schludna, jeżeli kosmetyki i akcesoria łazienkowe będziemy przechowywali w meblach, estetycznie ukryte za zamkniętym frontem. Na dodatek łatwiej wówczas o utrzymanie porządku. Nawet w niedużej łazience możemy zorganizować wygodną strefę przechowywania, w której wszystko będzie miało stałe miejsce. Wystarczy kilka pomysłowych rozwiązań. Należą do nich między innymi komfortowe szuflady, np. InnoTech Atira czy ArciTech (Hettich), które zamykają się bezgłośnie, delikatnym ruchem dłoni. Dzięki prowadnicom z pełnym wysuwem, po otwarciu szuflady wszystkie kosmetyki są w zasięgu wzroku i z wyjątkowo ułatwionym dostępem.

Przydadzą się też odpowiednie organizery, które pozwolą utrzymać w szufladzie porządek. Praktyczne i skuteczne systemy stabilnych przegródek, zorganizują przestrzeń szuflady, wydzielając osobne miejsca na buteleczki, flakoniki i przybory toaletowe, a dodatkowo utrzymają je na swoim miejscu podczas ruchów szuflady.

Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń pod umywalką, można tu zamontować szufladę z częściowo wyciętym dnem, dzięki czemu podczas zamykania nie zawadzi ona o syfon i rury hydrauliczne. Szufladę można wyposażyć w idealnie dopasowany do jej konstrukcji organizer, który pomoże w utrzymaniu należytego porządku.

Lustro to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Swoje zadanie spełni również w postaci lustrzanego frontu przesuwnego, za którym można ukryć praktyczną i całkiem pojemną szafkę na kosmetyki czy akcesoria łazienkowe. Wystarczy delikatnie przesunąć dłonią lustrzany front zamocowany na odpowiednio dobranych okuciach, aby mieć łatwy dostęp do wnętrza szafki zamontowanej w zasięgu wzroku. Drzwi zamocowane na okuciu SlideLine M przesuwają się niezwykle lekko, a zintegrowany w systemie jezdnym system cichego domykania zapobiega uciążliwemu hałasowi trzaskania frontu o korpus szafki i dodatkowo chroni palce przed przytrzaśnięciem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ