Szuflada na sztućce - kuchnia KAMmoduł Pro-Line. Fot. KAM Kuchnie

Szuflada na sztućce - kuchnia KAMmoduł Pro-Line. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 01 marz 2018 10:39 (aktualizacja: 29 marz 2018 12:11)

Dobrze zorganizowana szuflada - niezbędna w kuchni

W nowoczesnej kuchni dobrze zorganizowane szuflady stały się wyznacznikiem funkcjonalności i maksymalnej wygody. Praktyczne w użytkowaniu, ciche i ergonomiczne - trudno bez nich wyobrazić sobie komfortową kuchnię.

Są pojemne, pakowne, wytrzymałe a ich wysokość można zaprojektować pod oczekiwania przyszłych użytkowników. Szuflady same w sobie są niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo wprowadzają funkcjonalność do tych miejsc zabudowy meblowej, które do tej pory uchodziły za mało ergonomiczne i trudne do zagospodarowania.

"Wygoda użytkowników stała się jednym z najważniejszych wyznaczników standardów współczesnych mebli kuchennych. Trudno się zatem dziwić, że chętniej wybierają szuflady, które dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają nieograniczony dostęp do wszystkich przechowywanych w nich produktów" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. - "Dzięki nowoczesnym prowadnicom szuflady są tak samo wytrzymałe jak półki w tradycyjnych szafkach, a w przeciwieństwie do nich nie wymagają uciążliwego schylania się, aby znaleźć produkt znajdujący się w ich głębi."

Kiedyś kuchnie były wyposażone w znajdującą się w ich pobliżu spiżarnię, w której można było przechowywać zapasy żywności. Dzisiaj niewielu posiadaczy mieszkań może sobie pozwolić na taki luksus i wydzielenie osobnego miejsca do przechowywania produktów spożywczych. Coraz częściej to właśnie szuflady przejmują funkcję spiżarni. Nie tylko są bardziej funkcjonalne, ale można zoptymalizować ich pakowność, dostosowując wysokość szuflady do jej zawartości.

"To bardzo skuteczne rozwiązanie pozwalające jeszcze efektywniej wykorzystać moduły mebli" - wyjaśnia projektantka. - "Zamiast uniwersalnych szafek lub szuflad w standardowym rozmiarze możemy wprowadzić pakiet szuflad o różnej wysokości, bo przecież przechowujemy w nich produkty, które mają inną wysokość. Użytkownik ma możliwość samodzielnego wyboru optymalnego dla siebie układu szuflad."

Zabudowa meblowa złożona z szuflad o różnej wysokości do niedawna oznaczała konieczność rezygnacji z modnych frontów o dużych, gładkich powierzchniach. Projektantom mebli udało się rozwiązać ten problem, zamykając pakiet kilku szuflad jednym dużym frontem. W ten sposób można ograniczyć podziały prostej linii frontów, jednocześnie ciesząc się komfortem zarezerwowanym dla szuflad z pełnym wysuwem.

Szufladom - niezależnie od ich rozmiarów i planowanego przeznaczenia – dedykowane są wygodne systemy organizacji wewnętrznej, dzięki którym stają się one jeszcze bardziej pakowne i perfekcyjnie uporządkowane.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ