.

.

  • Autor: bm
  • 21 sie 2018 15:12 (aktualizacja: 22 sie 2018 14:13)

Dostawcy technologii dla meblarstwa z prestiżowymi nagrodami!

Aż 16 produktów firm oferujących technologie dla przemysłu meblarskiego i drzewnego zostało w tym roku laureatami Złotych Medali MTP. Zobacz, kto został nagrodzony!

Produkty nagrodzone Złotymi Medalami Targów Drema 2018

TRAK TARCZOWY DWUWAŁOWY SD400/SD460

MAXIMER LLC, Ukraina, Kijów

Trak tarczowy SD-400 jest przeznaczony do wzdłużnego przetarcia kłód o średnicy od 120 do 400 mm na pryzmy dwustronne i deski nieobrzynane. Nowa wersja SD-460 pozwala na rozkrój kłód o średnicy do 460 mm. Trak SD-400/ SD-460 jest stosowany jako maszyna pierwszego rzędu przy produkcji palet oraz w innych zakładach obróbki drewna o wysokich wydajnościach (10-18 m3 na zmianę). Trak jest przeznaczony do przetarcia w jednym przesuwie drewna okrągłego na tarcicę nieobrzynaną o precyzji 0,5 mm zachowując wysoką jakość uzyskiwanej powierzchni. Konstrukcja maszyny pozwala rozkrój kłody po osi centralnej. W celu skutecznego usuwania trocin maszyna została wyposażona w przenośnik taśmowy, zamontowany w jej dolnej części.

LEKO_SYS II - System sterowania suszarniami drewna

LE.KO Sp. z.o.o., Świebodzin

Podstawa sukcesu suszenia to dokładność i precyzja dokonywanych pomiarów, co gwarantuje nam sterowanie LEKO_SYSII w suszarniach LE.KO, umożliwia w pełni automatyczne i intuicyjne w obsłudze sterowanie pracą suszenia. Głównym elementem systemu jest sterownik Weintek MicroPac, który kontroluje pracę wszystkich elementów wykonawczych suszarni. Rocznie instalujemy kilkadziesiąt takich sterowań, aktualnie zainteresowane współpracą z nami są takie firmy jak: AB Wood oraz Comforty.

Piły RazorCut-Excellent

Leitz GmbH& Co.KG, Niemcy

Piły główne RazorCut–Excellent do rozkroju płyt drewnopochodnych pojedynczo i w pakiecie z ostrzami ultra HW. Specjalna geometria ostrza dla efektu jakości cięcia na wymiar netto. Kilkukrotnie wyższe przebiegi narzędzia w porównaniu do standardowych pił. Zredukowane drgania narzędzia podczas pracy, poziom hałasu poprzez zastosowanie wypełnionych ornamentów laserowych. Obniżone siły skrawania zmniejszają pobór prądu.

Sterownik GuardLogix Allen-Bradley  – Serce systemu inteligentnego bezpieczeństwa

RAControls Sp. z o.o

Zapewnienie bezpieczeństwa personelowi, pracującemu przy obsłudze maszyn poprzez zastosowanie odpowiednich systemów zabezpieczeń jest obecnie głównym obowiązkiem producentów maszyn. Nowoczesne rozwiązania Smart Safety oparte na sterowniku GuardLogix pozwalają obniżyć koszty projektowania i wykonania maszyny, zapewniając jednocześnie jej zgodność z przepisami bezpieczeństwa. Skalowalność pozwala zoptymalizować projekt systemu zarówno pojedynczej maszyny jak i skompilowanej linii produkcyjnej.

Piły HM serii FINISH CUT VH

GLOBUS - Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

Piły serii FINISH CUT VH line to specjalistyczne piły przeznaczone przede wszystkim do obróbki drewna suchego, twardego i o dużej gęstości (w tym egzotycznego), gwarantujące bardzo dobrą jakość obróbki i idealną powierzchnię po cięciu. Nowa geometria zęba GSML (4 różne geometrie zębów z węglika spiekanego) zapewnia bardzo małe opory skrawania, gwarantujące lekkość, wygodę i pewność prowadzenia piły oraz uniwersalność zastosowań, przy jednocześnie mniejszym poborze mocy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ