Wiertarka wielowrzecionowa Skipper 100 marki Biesse. Fot. Teknika

Wiertarka wielowrzecionowa Skipper 100 marki Biesse. Fot. Teknika

  • Autor: mg
  • 28 sie 2017 11:06 (aktualizacja: 31 sie 2017 08:33)

Drewnostyl będzie miał nowe maszyny do produkcji mebli

Firma Drewnostyl już od blisko 20 lat produkuje meble dziecięce pod marką Pinio. W procesie wytwórczym wykorzystuje między innymi maszyny Biesse, dostarczane przez firmę Teknika. Już wkrótce park maszynowy producenta z Opalenicy wzbogaci się o kolejne maszyny - pilarkę panelową i okleiniarkę.

W zakładzie w Opalenicy od pewnego czasu pracuje już między innymi sterowane numerycznie centrum obróbcze "Biesse Rover" oraz wiertarka wielowrzecionowa CNC "Skipper 100". Maszyny wspierają precyzyjny rozkrój, formatowanie i nawiercanie otworów montażowych, znacznie skracając czas realizacji produkcji, sterowanej z poziomu komputera. Pliki projektów trafiają bezpośrednio do maszyn, które odczytują program obróbczy, dobierają automatycznie narzędzia i wykonują swoje zadanie.

Centrum obróbcze "Skipper 100" to maszyna złożona z dwóch jednostek operacyjnych (górnej i dolnej o lustrzanym odbiciu), wyposażonych łącznie w 78 niezależnych wrzecion wiertarskich. Element obróbczy jest mierzony elektronicznie i blokowany w chwytakach. Następnie za ich pomocą przemieszczany jest w osiach X i Y pomiędzy dwoma jednostkami operacyjnymi. Ruch osi Z wykonywany jest poprzez głowice robocze (każde z wrzecion niezależnie). Prócz nawiercania otworów, maszyna może wykonać również frezowanie w zakresie 0-950 mm. 

W ramach projektu rozwoju konkurencyjności firma Teknika dostarczy niebawem do zakładu w Opalenicy nową pilarkę panelową "Selco WNT 610", która pozwala na rozkrój pakietowy płyt (głównie MDF) o długości nawet 4.300 mm. Pilarka wyposażona będzie w piłę główną oraz podcinak z szybkim systemem ich wymiany oraz elektroniczną regulacją liniowości. Ciekawym rozwiązaniem jest także system wykrywający wyboczenie piły, a przez to pozwalający uniknąć błędów produkcyjnych. Kwintesencją cyfrowego sterowania maszyny jest nowoczesny zespół kontrolny PC z wprowadzaniem rozkrojów z ich graficzną prezentacją, ale także optymalizatorem planu rozkroju i animacją procesu rozcinania płyt na formatki. Co ciekawe, system zapamiętuje poprzedni plan rozkroju, w tym pozostałe po nim skrawki użytkowe płyty, dzięki czemu uwzględnia je w kolejnym zadaniu produkcyjnym (jeśli to możliwe) do ponownego wykorzystania.

W ramach programu inwestycyjnego Drewnostylu Teknika dostarczy również okleiniarkę prostoliniową do wąskich krawędzi Biesse "Stream A", która może oklejać płyty o grubości do 60 mm różnego typu obrzeżami. Dzięki zastosowaniu dodatkowych agregatów okleiniarka daje możliwość stosowania zarówno tradycyjnej metody okleinowania przy pomocy klejów EVA i PUR, jak również nowatorską metodą okleinowania laserowego (bezspoinowego). Załadunek obrzeża następuje automatycznie i nie ma konieczności otwierania w tym celu maszyny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ