Materac Czardasz. Fot. Hilding Anders

Materac Czardasz. Fot. Hilding Anders

  • Autor: bm
  • 20 wrz 2018 09:47 (aktualizacja: 20 wrz 2018 14:04)

Dynamiczny rozwój rynku materacy w Polsce

Rynek materacy w Polsce w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo prężnie i szybko. To z jednej strony efekt mody na zdrowy tryb życia, z drugiej – trendu personalizacji w różnych dziedzinach życia.

Przybywa nie tylko produktów, ale też pomysłów na to, jak ulepszyć te, które już istnieją, dodając im nowe funkcjonalności i rozwiązania technologiczne. 

Dostosowując materac do naszych indywidualnych cech, trybu życia, upodobań, zyskujemy produkt niemal idealny. Nie jest przy tym szczególnie istotne, z jakich materiałów jest wykonany, zwłaszcza że możliwe jest ich łączenie w jednym produkcie. Niestety wciąż popularne wśród polskich klientów jest poszukiwanie materaca, który przede wszystkim nie zrujnuje portfela. I o ile cena jest ważnym argumentem przy zakupie, nie powinna determinować naszych wyborów, ponieważ skutki złej decyzji możemy odczuwać długo i boleśnie… „Rynek będzie się rozwijał w kierunku wyboru indywidualnego materaca. Jest to bardzo istotne, aby materac dobrać do naszej budowy, do naszego odczucia komfortu czy problemów z kręgosłupem. Drugi kierunek, który w tej chwili rozwija się dość populistycznie, to „materac dla wszystkich”. Mam nadzieję i zakładam, że – w miarę upływu czasu – klienci dostrzegą jego wady i ten trend w sprzedaży, szczególnie internetowej, się odwróci.” - mówi Piotr Rychlik, prezes zarządu Hilding Anders Polska.

Kierunek - personalizacja

Jednym z głównych kierunków rozwoju materacy jest dążenie do personalizacji rozwiązań. Różnicowanie stref twardości, regulowanie podnóżków i podgłówków, wprowadzanie rozwiązań antyalergicznych i prozdrowotnych stało się już niemal standardem. Materace dobierane są pod kątem wagi i wzrostu osoby, która będzie je użytkować. Przy tym należy pamiętać, że nie tylko różnimy się wagą czy wzrostem, ale również odmiennie reagują na nacisk poszczególne części naszego ciała – kręgosłup, lędźwie, ramiona itp. Właśnie dlatego zostały opracowane materace o zróżnicowanych stopniach i strefach twardości. Stosowane po obu stronach materaca warstwy lateksu i pianki poliuretanowej zapewniają jednocześnie dużą sprężystość i elastyczność punktową. Z kolei odpowiednie kombinacje w materacach modułowych sprężyn i różnych rodzajów pianek sprawiają, że nacisk poszczególnych części ciała na materac jest równomiernie rozłożony.

Zdecydowanie rosnącym zainteresowaniem cieszą się materace łączące w sobie: piękny wygląd, wysoki komfort i swobodny wybór dwóch różnych twardości – z każdej strony inna.” - podkreśla Artur Wasążnik, dyrektor ds. handlu i marketingu marki Comforteo. - „Przybywa też klientów odczuwających dokuczliwość ocieplającego się klimatu i poszukujących rozwiązań na spokojny sen latem. Klienci chętnie decydują się na modele z zastosowaniem innowacyjnej siatki 3D wszywanej w pokrowiec, która gwarantuje większą przewiewność. Obecnie hitem są bardzo nowoczesne pokrowce, posiadające specjalne, innowacyjne włókna odpowiedzialne za chłodzenie ciała osoby śpiącej. Dobrym przykładem jest materac Umberto z wysoce specjalistycznym pokrowcem chłodzącym. Już w pierwszym kontakcie można odczuć bardzo wyraźną różnicę między takim pokrowcem, a pozostałymi. Popularność takich rozwiązań wynika z bardzo wyrazistego trendu w całej Europie, odnoszącego się do zaspokajania wielu indywidualnych preferencji poszczególnych klientów. Klienci chcą mieć piękną sypialnię, a materac nie tylko wygodny, ale dający im komfort dostosowany do ich potrzeb każdej nocy. Poszukują więc oryginalnych rozwiązań dotyczących wyglądu oraz wygody.” - dodaje ekspert Comforteo.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ