Egger na konferencji COP24. Fot. Egger Wood Based Materials

Egger na konferencji COP24. Fot. Egger Wood Based Materials

  • Autor: bm
  • 03 sty 2019 10:45 (aktualizacja: 09 sty 2019 14:04)

Ekologiczne rozwiązania Egger na konferencji klimatycznej COP24

Firma Egger jest w czołówce przemysłu pod względem rozwiązywania problemów zrównoważonego rozwoju, związanych z niedoborem zasobów i globalnym ociepleniem. Swoje pomysły i rozwiązania zaprezentowała podczas Światowego Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.

Równolegle z negocjacjami na międzynarodowej konferencji klimatycznej ONZ, w Katowicach odbywała się największa na świecie międzynarodowa wystawa poświęcona ochronie klimatu. Tam swoje rozwiązania zaprezentowała też firma Egger, na ekspozycji pod hasłem "Beyond CO2 Targets - Climate Responsibility embedded in our Core Business".

Przedsiębiorstwo koncentruje się na zrównoważonym wykorzystaniu drewna w oszczędzającym zasoby, zamkniętym cyklu materiałowym. 90% surowców wykorzystywanych przez Egger to surowce biogenne i magazynujące węgiel. Wykorzystanie drewna pochodzącego z recyklingu (np. używanych mebli) również chroni zasoby naturalne i wydłuża okres użytkowania cennego surowca. Około 90 % energii wytwarzanej w zakładach Grupy jest neutralne dla klimatu. Ponadto firma inwestuje w najlepsze dostępne technologie w swoich zakładach produkcyjnych, wykorzystuje najnowocześniejsze systemy kontroli emisji i stale optymalizuje swoje procesy.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy zaprezentować nasze osiągnięcia na Światowym Szczycie Klimatycznym w Polsce, gdzie obecnie budujemy najnowocześniejszą fabrykę materiałów drewnopochodnych w Europie - powiedział Waldemar Zawiślak, dyrektor sprzedaży zakładu Egger Biskupiec. Liczni delegaci i goście zostali poinformowani o naszej firmie i byli pod wrażeniem naszych osiągnięć w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ