Ekran dotykowy w hali produkcyjnej.

Ekran dotykowy w hali produkcyjnej.

  • Autor: bm
  • 01 cze 2016 08:10 (aktualizacja: 01 cze 2016 13:43)

Ekrany dotykowe poprawiły wydajność produkcji

Dzięki wdrożeniu ekranów dotykowych zintegrowanych z systemem ERP, jeden z czołowych producentów mebli łazienkowych odnotował nawet 30-procentowy wzrost wydajności pracowników. O 15% poprawiła się efektywność pracy parku maszynowego.

Kilka lat temu firma Deftrans, której meble sprzedawane są nie tylko w polskich sieciach wyposażenia mieszkań, ale trafiają również do ponad 30 krajów na całym świecie (m.in. do Francji, Niemiec, Czech czy RPA) wdrożyła zintegrowane oprogramowanie ERP – system Impuls, wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem. Wraz z rozwojem firmy, której przychody wzrosły w tym czasie z 20 do ponad 100 mln zł, platforma ERP była systematycznie rozbudowywana m.in. o moduł WMS działający w dwóch magazynach Deftransu, EDI czy rozwiązania wspierające wielofirmowość. Niedawno firma zdecydowała o wdrożeniu na hali produkcyjnej ekranów dotykowych działających pod kontrolą systemu Impuls EVO. 

"Zależało nam na tym, by uzyskać informacje na jakim etapie znajduje się dane zlecenie produkcyjne, kto je wykonał, w jakim czasie i na ile efektywnie. Dzięki ekranom dotykowym zintegrowanym z systemem ERP wiemy kto wykonuje zlecenie, wiemy też kiedy maszyna nie pracuje i z jakich powodów - awarii, przezbrojenia czy np. przerwy pracownika. Co ważne, wszystkie informacje dostarczane są na bieżąco. Szef produkcji ma podgląd online na wydział maszynowy zza swojego biurka" – tłumaczy Sławomir Zieleziński, Szef Działu IT w firmie Deftrans.

Spółka uruchomiła 25 ekranów na 4 wydziałach produkcyjnych. Zostały one zainstalowane przy każdej z maszyn. Efekty ich wdrożenia są na tyle obiecujące, że jeszcze w tym roku liczba ekranów wzrośnie do 35. Zostaną one wprowadzone także na wydziale lakierniczym Deftransu.

Deftrans planuje kolejne działania optymalizujące realizację procesów produkcyjnych. Do najważniejszych należą: wdrożenie harmonogramowania produkcji oraz wprowadzenie rolotoków, które umożliwią przekazywanie elementów między działami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ