Fabryka płyt wiórowych Forte w Suwałkach. Fot. Forte

Fabryka płyt wiórowych Forte w Suwałkach. Fot. Forte

  • Autor: PAP Biznes
  • 08 sie 2019 09:17 (aktualizacja: 08 sie 2019 11:49)

Fabryka Forte jest przystosowana do produkcji płyt niskoemisyjnych

Suwalska fabryka płyt wiórowych Forte jest przystosowana do produkcji płyt o niskiej emisji formaldehydu. To ważna informacja w kontekście wprowadzenia nowych przepisów na rynku niemieckim.

W kwietniu 2018 roku Forte uruchomiło w Suwałkach fabrykę specjalizującą się w produkcji płyt wiórowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwa jest tam produkcja płyt o niskim poziomie formaldehydu. To ważna informacja w kontekście wprowadzenia przez niemieckie ministerstwo środowiska nowych specyfikacji dotyczących testowania materiałów drewnopochodnych. Badaniom zostanie poddana nie tylko sama płyta, ale też gotowy wyrób meblarski. Nowe przepisy wejdą w życie od początku 2020 roku.

Tym, co może w niedługiej przyszłości wprowadzić zamieszanie na rynku płyty, jest fakt, że w listopadzie 2018 roku niemieckie ministerstwo ochrony środowiska przygotowało nowe specyfikacje testowania materiałów drewnopochodnych, jeśli chodzi o zawartość formaldehydu, obniżając ją do poziomu CARB. Badaniom podlegać będzie nie tylko sama płyta, ale także cały gotowy wyrób, czyli wliczane będą kleje i lakiery użyte przy produkcji mebli. Wymusi to na producentach płyt wprowadzenie znacznego ograniczenie emisji formaldehydu - powiedział dla PAP Biznes Mariusz Gazda, członek zarządu spółki.

źródło: PAP Biznes

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ