Fot. Bosch

Fot. Bosch

  • Autor: bm
  • 16 lip 2018 13:20 (aktualizacja: 16 lip 2018 13:29)

Fabryka materacy z nowatorskim systemem wykrywania pożaru

Firma Bosch wyposażyła nigeryjskie fabryki materacy Mouka Foam w system wykrywania pożaru oparty na technologii wideo. Pozwala on na wykrywanie pożarów, zanim ogień zdąży się rozprzestrzenić.

Spółka produkcyjna Mouka Limited z siedzibą w Nigerii ma pozycję lidera na krajowych rynkach konsumenckich i przemysłowych. Zatrudnia 800 pracowników i posiada zakłady w miejscowościach Lagos, Benin i Kaduna, jest obecnie najważniejszym w Nigerii dostawcą markowych materacy i produktów piankowych. 

Ze względu na łatwopalność materiałów piankowych i poliuretanowych, bezpieczeństwo pożarowe w zakładach produkcyjnych ma najwyższy priorytet. Spółka skorzystała z oferty firmy Bosch, która oferuje innowacyjny produkt o odpowiednio wysokiej czułości - Aviotec. To rozwiązanie posiada certyfikat VdS i jest przeznaczone do wizyjnego monitoringu pożaru, wykrywania dymu i płomieni bezpośrednio u źródła, co przebiega znacznie szybciej niż w przypadku konwencjonalnych punktowych czujek dymu. Oprogramowanie zintegrowane w każdym urządzeniu analizuje obraz wideo pod kątem wizualnych modeli kojarzonych z pożarem takich jak specyficzna charakterystyka ruchu i kształtu lub zmiany kolorów. Współpracując ściśle z zespołami w trzech zakładach Mouka Limited (Lagos, Benin i Kaduna), Bosch dostarczył 34 urządzenia do wykrywania pożaru w oparciu o technologię wideo, sygnalizatory akustyczne i optyczne oraz instalację tryskaczową wyprodukowaną przez firmę trzecią – wszystkie elementy zostały podłączone do adresowalnej centrali sygnalizacji pożaru Bosch Fire Panel 1200 Series.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ