Laureaci III Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Fot. SGGW

Laureaci III Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Fot. SGGW

  • Autor: mg
  • 27 marz 2017 09:32 (aktualizacja: 28 marz 2017 09:09)

Finał III Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie

W dniu 24 marca br. na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie odbył się finał III Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich o profilu technik technologii drewna, leśnik, technik ochrony środowiska oraz technik budownictwa.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do I etapu (szkolnego) przystąpiło 288 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W finale wzięło udział 39 uczniów, dla których przygotowany został test obejmujący zagadnienia zarówno z tworzyw drzewnych, mechanicznej obróbki drewna, stolarki, wad drewna czy konserwacji drewna. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wyrównany, co spowodowało konieczność przeprowadzenia dogrywki polegającej na rozpoznaniu 10 próbek drewna oraz tworzyw drzewnych. W dogrywce wzięło udział pięciu uczestników, którzy walczyli o trzy pierwsze miejsca. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

 1. Adam Olejniczak (Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych),

2. Tomasz Racis (Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach),

3. Krystian Korczyk (Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu).

Trójka finalistów, poza nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez przedsiębiorstwa sektora drzewnego, otrzyma miejsce na wybranym przez siebie kierunku na Wydziale Technologii Drewna.

Organizacja konkursu przez Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie wraz z przedsiębiorstwami sektora drzewnego i meblarskiego, wśród których znalazły się Mardom Pro, Mebloform, Grupa Nowy Styl, Fabryki Mebli Forte, ma na celu pokazanie młodym ludziom, że wybór szkoły o profilu związanym z drewnem jest niezwykle przyszłościowy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ