Fabryka firmy Decodom. Fot. Decodom

Fabryka firmy Decodom. Fot. Decodom

  • Autor: mg
  • 23 lis 2017 09:26 (aktualizacja: 23 lis 2017 11:02)

Firma Decodom usprawnia działalność dzięki systemowi ERP

Decodom, słowacki dostawca mebli, będzie wdrażać system IFS Applications. Rozwiązanie umożliwi scentralizowane planowanie produkcji i zarządzanie funkcjami wszystkich placówek firmy, ułatwi mobilne zarządzanie zapasami w centrach wysyłkowych i logistycznych, a także usprawni synchronizację działań sprzedażowych.

Decodom już od ponad wieku działa na słowackim rynku meblarskim. Niedawno firma poszerzyła swoją działalność na rynku lokalnym o 20 placówek sprzedaży. Jej produkty trafiają do ponad dwudziestu krajów europejskich, głównie do Niemiec.

Po dokładnej analizie rozwiązań dostępnych na rynku zarząd firmy uznał system IFS Applications za najbardziej trafny wybór. System IFS Applications będzie wykorzystywany przez blisko 500 pracowników. Rozwiązanie będzie wspierać produkcję, planowanie i zarządzanie zaopatrzeniem, logistykę, działania związane ze sprzedażą detaliczną i hurtową, zarządzanie zasobami ludzkimi i kierowanie pracami remontowymi.

Regularnie inwestujemy w nowe, innowacyjne technologie zwiększające wydajność operacyjną i produkcyjną. Zauważyliśmy jednak, że nasz system zarządzania informacjami wychodzącymi ogranicza dalsze zwiększanie wydajności firmy. By usprawnić procesy, jeszcze bardziej ograniczyć koszty i zapewnić lepszą obsługę klienta, potrzebujemy wszechstronnego rozwiązania – takiego jak IFS Applications – powiedział Vladimír Šrámek, dyrektor zarządzający i jeden z właścicieli firmy Decodom.

Dzisiaj ogłaszamy plan wdrożenia jednego z najbardziej wszechstronnych rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem dostępnych w tym regionie. Jesteśmy dumni z tego, że firma Decodom zdecydowała się wybrać naszą ofertę spośród rozwiązań konkurencyjnych. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, by wdrożenie systemu przebiegło pomyślnie – powiedział Jozef Kováčik, dyrektor w IFS Slovakia.

Wdrożenie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap, obejmujący procesy związane z produkcją, rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 roku. Pozostałe moduły zostaną wdrożone do końca 2018 roku.

Decodom zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli. Oprócz tego, firma oferuje szereg usług związanych z produkcją mebli. Firma zatrudnia około 1.300 osób.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ