Uchwyty krawędziowe z serii Metron firmy GTV. Fot. GTV

Uchwyty krawędziowe z serii Metron firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 29 lis 2018 10:40

Firma GTV organizuje konkurs dla studentów

Firma GTV razem z krakowską Akademią Sztuk Pięknych organizuje konkurs dla studentów Wydziału Form Przemysłowych.

Konkurs jest skierowany do studentów Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Będą oni mieli za zadanie zaprojektować dwa uchwyty, wieszaki oraz podpórkę do szklanych półek. Zwycięzca pojedzie na targi "Salone del Mobile" w Mediolanie. Ponadto projekt zostanie zgłoszony do konkursu „Dobry Wzór”. Dla najlepszych przewidziano również nagrody pieniężne.

Cyklicznie współpracujemy z uczelniami wyższymi, to wpisuje się w naszą strategię. Otwartość na młode talenty to bardzo ważny element prowadzenia biznesu. Chcemy pomóc młodym ludziom rozwinąć skrzydła, a w tym celu transfer między uczelniami a firmami jest niezbędny – mówi Katarzyna Obal, zastępca kierownika Działu Badań i Rozwoju GTV. Dystrybutor oświetlenia
i akcesoriów meblowych jest głównym organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród.

W jury zasiądą nie tylko wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych i przedstawiciele GTV, ale również ambasador wydarzenia – Jadwiga Husarska. Sama kiedyś brałam udział w takich konkursach.
Z doświadczenia wiem, że dla młodych ludzi to niesamowita szansa, żeby sprawdzić się już na tak wczesnym etapie i pokazać swój potencjał. To niezwykle ważne, zwłaszcza w czasach, w których design znowu stawia się na pierwszym miejscu – mówi Jadwiga Husarska. Obecnie ma własne studio projektowe, sama zdobywa wiele nagród, ma na swoim koncie między innymi "Red Dot Design Award".

Uczestnicy będą mieli czas na wykonanie projektów do 18 lutego 2019 roku. Najlepsze prace poznamy 11 marca. Regulamin i szczegóły konkursu są dostępne na dedykowanej stronie www.design.gtv.com.pl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ