Meble realizowane w ramach akcji Drema dzieciom i seniorom. Fot. MTP

Meble realizowane w ramach akcji Drema dzieciom i seniorom. Fot. MTP

  • Autor: mg
  • 30 sie 2017 10:05 (aktualizacja: 30 sie 2017 11:28)

Firma GTV wesprze akcję na targach "Drema" w Poznaniu

Firma GTV dostarczy akcesoria do mebli, które zostaną wyprodukowane w ramach akcji "Drema dzieciom i seniorom". Projekt realizowany będzie przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykonają oni piętnaście zestawów meblowych, które nieodpłatnie zostaną przekazane do domów dziecka i domów opieki dla osób starszych.

Podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema", w jednej z głównych hal Międzynarodowych Targów Poznańskich, powstanie przestrzeń produkcyjna. W ciągu czterech targowych dni, od 12 do 15 września, studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykonają w niej piętnaście zestawów meblowych, które następnie nieodpłatnie zostaną przekazane do domów dziecka i domów opieki dla osób starszych.

Kiedy trafiła do nas prośba o dołączenie do akcji „Drema dzieciom i seniorom”, nie wahaliśmy się ani chwili – pomoc i chęć zaangażowania się były oczywiste. Szczytny cel, charytatywne wsparcie najbardziej potrzebujących placówek i proces produkcyjny z wykorzystaniem naszych akcesoriów, który mogą obserwować goście targów "Drema" – dzięki temu to przedsięwzięcie nabiera szczególnego charakteru. Urzekła nas zwłaszcza empatia, która widoczna jest w projektach tych mebli. Dobry design to nie przedmioty powstające w głowie projektanta, dla samej sztuki tworzenia, ale idee mogące zmieniać lub ułatwiać codzienne funkcjonowanie swoich użytkowników. I takie pomysły zawsze będziemy wspierać – zapewnia Marcin Piotrowski, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV.

By dogłębnie poznać potrzeby i ograniczenia przyszłych użytkowników mebli, studenci Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy przygotowali pełną dokumentację konstrukcyjną i technologiczną, skorzystali nawet ze specjalnego skafandra – symulatora wieku.

Skafander pozwala odczuć fizyczne ograniczenia wynikające z wieku, co znalazło odzwierciedlenie w ergonomii rozwiązań zastosowanych przy projektowaniu łóżek, szaf czy stołów wchodzących w skład zestawów – mówi dr inż. Krzysztof Wiaderek z Katedry Meblarstwa Wydziału Technologii Drewna UP, współorganizator i koordynator akacji „Drema dzieciom i seniorom”. Studenci WTD kierunku Projektowanie mebli: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka i Paulina Molska stworzyli dwa warianty tego samego zestawu meblowego, które mają zostać wyprodukowane przy zastosowaniu tego samego parku maszynowego, ale ich użytkownikami mają być dwie zupełnie różne grupy wiekowe: dzieci i seniorzy.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ