Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 23 cze 2017 11:28

Firma Komandor działa na polskim rynku już 25 lat

Zastosowanie nowoczesnych systemów do drzwi przesuwnych stało się krokiem milowym w produkcji mebli na wymiar. Komandor, wprowadzając je do produkcji w 1992 roku, rozpoczął proces tworzenia bogatej oferty systemów na polskim rynku. Dziś ten sektor meblarstwa nadal prężnie się rozwija.

Sukcesywny rozwój marki i inwestowanie w nowe technologie, pozwoliło jej zaistnieć także na rynkach zagranicznych – w ponad 42 krajach. Co ważne, wszystkie systemy i podzespoły do drzwi przesuwnych, również te wysyłane za granicę, są projektowane i produkowane bezpośrednio w Radomiu.

"Bardzo dynamiczny rozwój firmy w Polsce był dla nas motorem do dalszego działania i silnej ekspansji na rynki zagraniczne. Sukcesywnie rozszerzaliśmy sieć sprzedaży o nowe kraje i nadal poszukujemy nowych rynków. W początkowym okresie, ze względu na sąsiedztwo i podobną sytuację po zmianach politycznych, były to kraje Europy Wschodniej. Podobna historia ostatnich lat ułatwiała nam te kontakty i był to naturalny sposób wchodzenia na te rynki. Następnym krokiem była nasza aktywność i znalezienie klientów w Europie Zachodniej oraz na innych kontynentach. W ostatnim okresie są to głównie kraje Azji Środkowo-Wschodniej, ale staramy się także pozyskać nowych klientów na rynkach, na których już funkcjonujemy i zadbać o najważniejszy dla nas polski rynek. Ostatnie zmiany ekonomiczne i problemy gospodarek na całym świecie spowodowały, że dalszy rozwój i ekspansja ustąpiły na chwilę miejsca koncentracji działań nad lepszą organizacją bieżącej działalności, ale wraz z poprawą koniunktury powrócimy do dalszego intensywnego rozwoju sieci sprzedaży" – mówi Mariusz Głogowski, prezes Zarządu Komandor.

Budowanie sieci odbiorców w kraju i za granicą oraz duży popyt w kraju na tego typu produkt, wpłynęły na decyzję stworzenia własnego zakładu produkcyjnego w Polsce oraz uruchomienia swojej produkcji systemów do drzwi przesuwnych. Rynek polski, który był w trakcie transformacji i otwierał się na Zachód, bardzo potrzebował nowości także w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Zainwestowano w park maszynowy oraz zmiany technologiczne w obróbce materiałów i produkcji mebli, które wpłynęły na jakość i wytrzymałość wyrobów, ale też na ich estetykę. 

W 1994 roku na rynku polskim pojawił się pierwszy program komputerowy do projektowania zabudów i obsługi firmy „Komandor Standard”. Był on rewolucją w branży meblarskiej. Umożliwiał tworzenie wizualizacji mebla wraz z jej wyceną. (...)  Z czasem program ewoluował i umożliwił przesyłanie przez internet zaprojektowanej bezpośrednio z klientem zabudowy do produkcji. Taka funkcjonalność programu i nowe spojrzenie na proces obsługi klienta, dało wielu polskim firmom z branży meblowej możliwość szybszej obsługi, sprawniejszego działania i redukcji kosztów własnej działalności. 

Wraz z rozwojem rynku zaczęto wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania: systemy umożliwiające podział drzwi i łączenie wypełnień, systemy podwieszane jedno- i dwustronne, składano-przesuwne, bezramowe, systemy narożne wewnętrzne i zewnętrzne do narożnych zabudów, oświetlenie, mechanizmy z miękkim domykiem czy dodatkowe akcesoria. Wszystkie te elementy podnoszą użyteczność mebli i ich standard. Dodatkowo bogata gama kolorystyczna obramowań drzwi oraz różnorodność wypełnień z lustra, szkła lakierowanego, płyty, forniru, czy płyt lakierowanych, pozwala na komponowanie dowolnych i oryginalnych zestawień.

"Zaczynaliśmy od 3 kolorów profili i kilku kolorów płyt, a dziś mamy w ofercie ponad 37 rodzajów profili w ponad 30 kolorach, 250 dekorów płyt, 40 kolorów szkła w różnych typach, panele ażurowe i 3D, fronty lakierowane, forniry oraz wzory własne klientów. Daje nam to niemal nieograniczoną ilość w kombinacji drzwi" – mówi Mariusz Głogowski. (...)

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ