Siedziba firmy Melaco w Nowej Soli. Fot. Melaco

Siedziba firmy Melaco w Nowej Soli. Fot. Melaco

  • Autor: mg
  • 14 kwi 2017 11:41 (aktualizacja: 14 kwi 2017 14:14)

Firma Melaco finalizuje kontrakty na zakup maszyn

W związku z realizacją projektu "Technologia produkcji elementów nośnych i konstrukcyjnych mebli w oparciu o autorskie rozwiązania techniczne" firma
Melaco zakończyła rozpoczęty w IV kwartale ubiegłego roku proces zamówień na maszyny. Terminy dostaw i uruchomień zaplanowano na trzeci-czwarty kwartał bieżącego roku .

Firma Melaco z Nowej Soli, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz, zamówiła: wysokowydajne portalowe centrum obróbcze i dwustronną ośmiogłowicową formatyzerko-czopiarkę. Ponadto w firmie zostanie zmodernizowany system odwiórowania, sprężonego powietrza i zasilania w energię elektryczną. To kolejny etap inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych, której celem jest wdrożenie nowoczesnych technologii produkcji.

W oparciu o nową inwestycję w pierwszej kolejności uruchomiona będzie produkcja elementów do mebli z zastosowaniem mechanicznego systemu zamykania "Threespine". Nowa technologia będzie wdrożona w procesie produkcji wysokiej jakości elementów meblowych przeznaczonych do mebli kuchennych, łazienkowych, pokojowych i sypialń na bazie płyt MDF uszlachetnionych materiałami imitującymi drewno, kamień lub lakier. Niezależnie od wdrażanej nowej technologii Melaco przewiduje zwiększenie produkcji elementów meblowych wytwarzanych na bazie technologii prasowania próżniowego.

W zakresie rozwoju wzornictwa Melaco wprowadziło do oferty nowe kolory i desenie frontów meblowych, płyt produkowanych w technologii ciągłego prasowania i profili meblowych. Z proponowanych nowości na szczególną uwagę zasługują folie jednobarwne: "Denim" oraz "Fjord" z wykończeniem "Perfect Touch", a także "Arctic Blue Metalic" z wykończeniem w wysokim połysku.
Desenie drewnopodobne i fantazyjne zostały zdominowane przez różnorodne odmiany dębu: "Oak Endgrain", "Tabacco Oak" oraz wzory imitujące beton: "Concrete Light" i wzory tekstylne: "Lino White", "Lino Wolfram Grey".

Melaco przygotowało również nowe wzory frezowania powierzchni elementów, z których szczególnie dużym zainteresowaniem klientów cieszy się "Fossil" dedykowany głównie na blaty stołów i komód.

Wszystkie nowości Melaco zostaną zaprezentowane na stoisku firmowym podczas targów "Interzum", które odbędą się w Kolonii 16-19 maja br.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ