Laminat MDJ Kuu firmy Formica. Projekt: Matthew Day Jackson. Fot. Formica

Laminat MDJ Kuu firmy Formica. Projekt: Matthew Day Jackson. Fot. Formica

  • Autor: mg
  • 24 lip 2019 13:31 (aktualizacja: 25 lip 2019 10:43)

Formica przygotowała "księżycowy" laminat

Aby uczcić 50. rocznicę pierwszego lądowania na Księżycu, Formica Group razem ze znanym artystą - Matthew Dayem Jacksonem - stworzyli laminat, którego wzór odtwarza księżycową powierzchnię.

Laminat nazywa się MDJ Kuu („kuu” po fińsku oznacza właśnie „Księżyc”), a jego tekstura odtwarza, w odpowiedniej skali, powierzchnię ciemnej strony Księżyca. Do jego powstania niezbędne było przygotowanie w fabryce Formica w Quillan, we Francji, specjalnie grawerowanej, metalowej płyty do prasy. 

Jeśli coś robisz, po pierwsze, powinno być to nieszablonowe, zwariowane. Po drugie, powinno być to zrobione dobrze. Jeśli uda się połączyć te dwa elementy - "wariackość" projektu i jego wysoką jakość, należy jeszcze zadać sobie pytanie: czy sprawia mi to frajdę? Uwielbiam tę kreatywną grę i projekty realizowane z Formica Group - powiedział Matthew Day Jackson. 

Zespół projektantów Formica Group, kierowany przez Evę Hoernisch, globalnego kierownika ds. designu, przygotował inspirowaną przestrzenią kosmiczną paletę kolorów dla tej limitowanej kolekcji. Laminat jest dostępny w dziewięciu kolorach zainspirowanych Księżycem i bezkresnymi przestrzeniami Kosmosu, w tym: bielą gwiazd, granatem nocnego nieba, a także szarością księżycowych kamieni i czernią głębokiej nocy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ