• Autor: uk
  • 27 gru 2013 18:00

Frontowe konfrontacje

Szeroki wybór kolorystki, wyfrezowań, różne typoszeregi – podział na fronty o standardowych wymiarach i fronty nietypowe, możliwość dodatkowego lakierowania i patynowania sprawia, że sprzedaż frontów to niekończąca się liczba kombinacji.

Fronty meblowe stanowią istotny element w wyposażeniu wnętrz, mniemam, iż najistotniejszy, bo wizualny – powiedziała Agnieszka Studnicka z firmy Cordia. Umożliwiają stworzenie odpowiedniego wystroju całego wnętrza. Producenci frontów zarówno na naszym rynku, jak i zagranicznym, prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów, czy dekorów, od nowoczesnych po klasyczne, które odmienią wnętrze.

Jeśli chodzi o fronty, najczęściej odbiorcami są stolarze wykonujący meble na indywidualne zamówienie. Producenci frontów są przygotowani na realizację zamówień tego rodzaju. W większości przypadków nie ma problemu z zamówieniem nawet tylko jednego frontu.

Elastyczność oferty, wysoka jakość produktów, bogactwo wzorów do wyboru, szeroka gama kolorystyczna oraz możliwość zamówienia niestandardowych elementów to główne atuty producenta, których oczekują sprzedawcy – powiedział Beniamin Lukasek z hurtowni Remiko we Wrocławiu. 

„Dwa bratanki”

Zdaniem Władysława Radzio z hurtowni Raj w Grajewie, klienci oczekują, że w jednym miejscu zakupią wszystko. Obecnie ludzie nie mają dużo czasu. Chcą w jednym miejscu wybrać fronty meblowe, płyty na korpusy szafek, blat na wierzch szafek i okucia, uchwyty, zawiasy, prowadnice. To pozwala na różnorodne zestawienia funkcjonalne i kolorystyczne. Niewątpliwie szeroka rozpiętość asortymentu pozwala zwiększyć obrót firmy i zarazem zwiększyć zysk – powiedział Władysław Radzio z firmy Raj.

Sprzedając wyłącznie same fronty firma nie jest konkurencyjna na rynku. Praca tylko przy frontach meblowych wymaga zaangażowania wielu osób, aby sprzedaż dobrze funkcjonowała. W tym przypadku zwiększa to koszty, a obniża zysk. Podstawowymi wytycznymi do współpracy z producentami są cena i jakość frontów meblowych, następnie – czas wykonania. Obecnie na rynku jest duża liczba firm wykonujących fronty meblowe, co nie ułatwia handlu tym asortymentem.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ