Linia galwaniczna w fabryce firmy Gamet. Fot. Gamet

Linia galwaniczna w fabryce firmy Gamet. Fot. Gamet

  • Autor: mg
  • 24 lip 2018 09:27 (aktualizacja: 25 lip 2018 10:14)

Gamet obchodzi 30-lecie funkcjonowania na rynku

30 lat temu zaczynali jako firma rodzinna. Dziś Gamet jest jednym z największych europejskich producentów akcesoriów dekoracyjnych m.in. dla przemysłu meblowego.

Czytaj też: Firma Rejs świętowała swój jubileusz

Toruński Gamet jest producentem akcesoriów meblowych i budowlanych, a także dystrybutorem akcesoriów technicznych, takich jak prowadnice, szuflady i zawiasy. Przez 30 lat wypracował sobie mocną pozycję na rynku.

Badania rynkowe, opinie internetowe i zdobyte wyróżnienia, m.in. "Konsumencki Lider Jakości 2017", pokazują, że marka Gamet jest już dobrze rozpoznawalna i pozytywnie odbierana. Co istotne, dotyczy to zarówno konsumentów, jak i projektantów wnętrz, w Polsce i zagranicą – mówi Paweł Szczepkowski, prezes Gametu.

Dodaje, że firma współpracuje z różnymi odbiorcami: od największych producentów mebli w Europie, przez międzynarodowe sieci handlowe, jak OBI i Castorama, oraz hurtownie meblowe, a za ich pośrednictwem dociera do studiów meblowych oraz zakładów stolarskich.

Gamet zaczynał jako firma rodzinna. Kapitałem firmy była przede wszystkim wykwalifikowana i doświadczona kadra techniczna i handlowa. W latach 90. dynamika wzrostu sprzedaży była naprawdę imponująca, choć otoczenie ekonomiczne było oczywiście zupełnie nieporównywalne do dzisiejszych warunków. Dlatego może nawet bardziej liczy się fakt, że firma już wtedy kształtowała polski rynek, zarówno pod względem technologii, jak i designu. I tak jest do dzisiaj – mówi prezes Gametu.

Kamieniem milowym w rozwoju firmy, podobnie jak całej branży meblarskiej, było wejście Polski do Unii Europejskiej, kiedy otworzyły się duże możliwości dotarcia na rynki Europy Zachodniej, w tym zwłaszcza kluczowy rynek niemiecki. Obecnie Gamet jest jednym z największych europejskich producentów akcesoriów dekoracyjnych dla przemysłu meblowego i budowlanego. Dziś firma należy do Grupy Stalmot. 

Firma systematycznie inwestuje w technologie produkcji. Stale wprowadza np. innowacyjne pokrycia galwaniczne. Gamet dysponuje m.in. własnym laboratorium, pozwalającym na przykład badać trwałość i odporność powłok galwanicznych i na bieżąco kontrolować jakość wyrobów. W ostatnich latach przeprowadził też szereg inwestycji, które powiększyły potencjał produkcyjny firmy.

Wynika to z faktu, że co roku wprowadzamy nowe linie oraz modele produktów i będziemy to kontynuować. Rynek wymaga dziś dużej elastyczności i umiejętności reagowania na szybko zmieniające się oczekiwania klientów, widać to zwłaszcza w obszarze designu – mówi Paweł Szczepkowski.

Toruńska firma zamierza dalej wzmacniać swoją obecność na rynkach zagranicznych, zarówno zachodnich, jak i wschodnich. Dobra znajomość realiów rynkowych w różnych krajach, którą zdobyliśmy przez lata, to niewątpliwie nasz duży atut. Potrafimy dziś odpowiednio dywersyfikować grupy produktowe, co przynosi oczekiwane efekty – dodaje prezes Gametu.

Firma aktywnie współtworzy europejski rynek. Na przykład, z producentami mebli współpracuje już na etapie powstawania nowych kolekcji mebli. Motorem rozwoju firmy jest też konsekwentna rozbudowa sieci i kanałów dystrybucji.

Stale zacieśniamy współpracę z partnerami handlowymi: fabrykami mebli, hurtowniami i marketami budowlanymi. Przez 30 lat dzieliliśmy wspólnie różne chwile i doświadczenia, wspierając się wzajemnie. To kapitał, którego nie da się policzyć, ale ma ogromne znaczenie na przyszłość – podsumowuje Paweł Szczepkowski.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ