Garderoba z akcesoriami z oferty firmy Peka. Fot. Peka

Garderoba z akcesoriami z oferty firmy Peka. Fot. Peka

  • Autor: bm
  • 19 marz 2018 11:18 (aktualizacja: 20 marz 2018 11:50)

Garderoba dobrze zorganizowana - oferta akcesoriów

Najistotniejsze z punktu widzenia wygody dla użytkownika i funkcjonowania garderoby jest jej wnętrze. Wszelkiego rodzaju drążki, wieszaki, kosze i pojemniki na drobiazgi ułatwiają organizację zawartości szafy.

Na polskim rynku dostępne są wszelkie rodzaje, wymiary i kombinacje systemów umożliwiających sprawną organizację szafy lub garderoby. Rozwiązania te pomogą spełnić wymagania stawiane współczesnym zabudowom, które mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również cieszyć oko estetycznym wyglądem. Wyposażenie wnętrz szaf i garderób znajdziemy zarówno w ofercie producentów systemów drzwi przesuwnych, jak i w ofertach dostawców wszelkiego rodzaju akcesoriów meblowych. Obie grupy producentów dbają nie tylko o funkcjonalność swoich produktów, ale także o to, by dobrze komponowały się z całością zabudowy i tworzyły efektowne i modne wnętrze garderoby. Najchętniej wybieranymi elementami wyposażenia szaf są niezmiennie tzw. akcesoria standardowe, czyli: drążki, wieszaki, kosze druciane i półki. Klienci poszukują też rozwiązań do przechowywania butów. Najprostszym i najszybszym sposobem na wygospodarowanie miejsca na buty w szafie lub garderobie są specjalnie do nich przystosowane druciane półki. Przymocowuje się je bezpośrednio do ściany, specjalnego wysokiego wyciągu czy drzwi szafy. Szeroka gama długości pozwala montować je w praktycznie każdej wnęce.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się wieszaki dedykowane konkretnym ubraniom; w zależności od potrzeb można zamontować wieszak na krawaty, paski, spódnice czy spodnie. Bardzo poręczną opcją są pantografy, zapewniające optymalne wykorzystanie górnych części szafy lub przestrzeni trudno dostępnych. Pantografy opuszcza się za pomocą długiego uchwytu, co nawet filigranowym osobom umożliwia wygodne zawieszanie ubrań, odpowiednią ich segregację, a w efekcie utrzymanie porządku w szafie. Wieszak po opuszczeniu do pożądanej pozycji, samoczynnie wraca do właściwego położenia, dzięki siłownikom zamontowanym w dolnej części wieszaka. Z uwagi na swoją konstrukcję i specyfikę działania pantografy poddawane są dużym obciążeniom (standardowo około 10 kg), warto więc skorzystać z modeli z systemem hamującym opadające ramię.

Kolejnym podstawowym elementem wyposażenia każdej szafy są ażurowe kosze na buty, bieliznę czy ubrania, które mają tę zaletę, że ich zawartość można przejrzeć bez konieczności odkrywania kolejnych warstw ubrań. Ich dodatkowym atutem jest także duża przepuszczalność powietrza, co ma wpływ na komfort i jakość przechowywania w garderobie. Elementy te są dostępne w wielu wariantach długości i szerokości, w zależności od przeznaczenia mogą być wysuwane poza korpus szafy, mocowane na szynach, bądź też montowane w różnych pozycjach bezpośrednio do boków szafy.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ