Targi Drema w Poznaniu

Targi Drema w Poznaniu

  • Autor: bm
  • 24 lip 2017 08:10

Giełda Przemysłu Drzewnego odbędzie się we wrześniu w Poznaniu

Handel polskim drewnem, import drewna do Polski i inne zagadnienia związane z przemysłem drzewnym będą omawiane podczas V Ogólnopolskiej Giełdy Przemysłu Drzewnego "Koopdrew", która odbędzie się w dniach 11-12 września 2017 w Poznaniu. Wydarzenie będzie towarzyszyć tegorocznej edycji targów "Drema".

Handel polskim drewnem dawno już pokonał granice europejskie, lecz wciąż w niewielkim stopniu objął rynki uznawane dziś za najbardziej chłonne i obiecujące: w Azji na Dalekim i Bliskim Wschodzie, lub w Północnej Afryce. W ekspansji w tych kierunkach wyprzedzają nas nie tylko potęgi takie jak Szwecja, Rosja, czy USA, lecz też np. Rumunia. Z drugiej strony polski przemysł drzewny produkuje i eksportuje coraz bardziej przetworzone produkty – a surowca do tej produkcji w kraju od dawna brakuje. Rozwija się więc import do Polski tarcicy i wielu półproduktów. Poszukiwani są ich dostawcy, nie tylko z Europy, więc polscy przedsiębiorcy muszą poznać warunki handlu tymi materiałami, jakie obowiązują na tych obcych nam dotąd rynkach.

Główny temat przedsięwzięcia organizowanego w Poznaniu to "Polskie drewno na globalnym rynku. Możliwości, wyzwania i zagrożenia". Organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Wezmą w nim udział najbardziej doświadczonych fachowców z szeregu narodowych i międzynarodowych organizacji i instytucji. Podczas konferencji omówione zostaną między innymi warunki na rynkach drewna w kilku krajach, które już wyraziły wolę współpracy z polskim przemysłem. Równocześnie uczestnicy omówią bieżącą sytuację  w najbliższym otoczeniu, czyli w Europie.  Zaprezentowane zostaną też techniczne informacje, które warto poznać, jeśli chce się drewno kupować z takich krajów, jak kraje skandynawskie, USA lub Kanada. Spotkanie "Koopdrew" to tradycyjnie nie tylko konferencja, lecz również okazja do rozmów i spotkań B2B. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ