Przedstawiciele Grupy Biesse z nagrodą Best Business Transformation Award. Fot. Grupa Biesse

Przedstawiciele Grupy Biesse z nagrodą Best Business Transformation Award. Fot. Grupa Biesse

  • Autor: mg
  • 10 lis 2017 10:18 (aktualizacja: 10 lis 2017 12:02)

Grupa Biesse otrzymała nagrodę za wprowadzenie technologii IoT

Grupa Biesse, włoski producent zaawansowanych maszyn i technologii, stosowanych między innymi w przemyśle meblarskim i drzewnym, otrzymała nagrodę "Best Business Transformation Award". W ten sposób jurorzy docenili platformę "Sophia", która bazuje na technologii Internet-of-Things (IoT).

Nagroda "Best Business Transformation Award" została wręczona podczas Światowego Kongresu IoT Solutions, który odbył się w październiku br. w Barcelonie. Trzydniowy kongres uznawany jest za najważniejsze wydarzenie poświęcone technologiom IoT (Internet-of-Things). Wzięło w nim udział ponad 250 specjalistów z całego świata, którzy w ramach prezentacji, wykładów i warsztatów dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Przedstawiali wpływ Internetu Rzeczy na przyszłość wielu kluczowych dla gospodarki światowej branż.

Podczas gali "IoT Solutions", w której wzięło udział ponad 500 liderów branży, nagrodzono najbardziej innowacyjne projekty. Wśród nich znalazła się platforma "Sophia", wprowadzona przez Biesse we współpracy z firmą Accenture. Jurorzy konkursu uznali ją za jeden z najbardziej modelowych przykładów transformacji przemysłowej.

Rozwiązanie Connected Asset Management firmy Accenture, zastosowane na platformie Microsoft Azure IoT, umożliwia firmie Biesse dostęp do danych w czasie rzeczywistym, pochodzących z czujników zainstalowanych w maszynach w fabrykach poszczególnych klientów. Analizując te dane, Biesse będzie mogło obniżyć koszty pracy i poprawić obsługę klientów.

Ta nagroda jest potwierdzeniem ze strony społeczności międzynarodowej doskonałej jakości i innowacyjności naszego projektu IIot. Stanowi uznanie dla wielkiej wartości "Sophii, platformy Biesse stworzonej w ramach projektu IIot oraz daje silną motywację do dalszego rozwoju tej działalności - powiedział Paolo Tarchioni, dyrektor ds. innowacji w Grupie Biesse.

Platforma "Sophia" po raz pierwszy oficjalnie została zaprezentowana i uruchomiona podczas corocznych Dni Otwartych Biesse, które odbyły się 19-21 października w Campus Biesse w Pesaro.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ