Fot. Biesse

Fot. Biesse

  • Autor: mg
  • 30 paź 2017 10:56 (aktualizacja: 30 paź 2017 14:23)

Grupa Biesse zorganizowała Dni Otwarte

W dniach 19-21 października br. we włoskim Pesaro Grupa Biesse, producent nowoczesnych maszyn i urządzeń, między innymi dla przemysłu drzewno-meblarskiego, zorganizowała Dni Otwarte. Wydarzenie ściągnęło partnerów handlowych firmy, producentów mebli, technologów i projektantów z całego świata.

Kluczowym elementem sukcesu firm produkcyjnych jest ewolucja technologiczna, która łączy ludzką wiedzę i doświadczenie z całkowitą automatyzacją i wzajemnym powiązaniem rozwiązań produkcyjnych. Takie główne przesłanie towarzyszyło tegorocznej edycji Dni Otwartych Grupy Biesse.

Niesamowita zmiana, która dokonała się na rynku w ostatnich latach, jest radykalna i stale
ewoluuje. Obecny kontekst może przynieść ogromne korzyści dla firm - tworzy scenariusz rynkowy dający szerokie możliwości zarówno dla dużych fabryk, jak i małych rzemieślników, aby zapewnić sobie wzrost poprzez poprawę pracy z maszynami  - komentuje Raphaël Prati, dyrektor marketingu i komunikacji w Grupie Biesse. Biesse wspiera swoich klientów, zapewniając im zaawansowane technologie i usługi, które umożliwiają digitalizację i automatyzację fabryk i procesów produkcyjnych, optymalizację wszystkich najważniejszych aktywów - czy to technologicznych, strategicznych, organizacyjnych czy ludzkich - podsumowuje Prati.

Przybyłym do Pesaro gościom na powierzchni 90 tys. m2 zaprezentowano szerokie spektrum maszyn, zautomatyzowanych systemów, zaawansowanego oprogramowania i wzajemnie powiązanych technologii, których celem jest optymalizacja procesów produkcyjnych i digitalizacja fabryk.
 
W Centrum Technologicznym można było poznać między innymi platformę IoT "Sophia", która umożliwia klientom dostęp do szerokiej gamy usług usprawniających i racjonalizujących procesy produkcyjne. Technologia wykorzystuje specjalne czujniki stosowane w maszynach Biesse, które umożliwiają udostępnianie informacji oraz danych o wykorzystywanych technologiach, które mają być rejestrowane i wysyłane w czasie rzeczywistym, optymalizując wydajność, zapobiegając
nieprawidłowemu funkcjonowaniu i zwiększając wydajność maszyn i systemów. 
 
Firma Biesse wprowadziła także znaczące zmiany w zakresie oprogramowania "Biesse Systems", które umożliwia skuteczne zarządzanie produkcją. Dzięki niemu może być "śledzony" każdy komponent biorący udział w danym procesie produkcyjnym.

Tworzymy technologie nowej generacji, ułatwiające codzienne życie naszym klientom. To, co w przeszłości było złożone, jest obecnie w zasięgu każdego człowieka. Uproszczenia, wzrost
wydajności i niezawodność są podstawowymi elementami naszych rozwiązań. Opracowujemy rozwiązania nadzoru dla Przemysłu 4.0, które zapewniają stałą kontrolę nad produkcją. Technologie te będą dawać naszym klientom nowe możliwości zysku. Bardzo angażujemy się w digitalizację produkcji i chcemy doprowadzić do rewolucji 4.0 nawet w małych i średnich przedsiębiorstwach - deklaruje Federico Broccoli z Grupy Biesse.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ